Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"Wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że w wielu miejscach są poważne problemy z opłaceniem zakwaterowania w efekcie czego ludzie są wypraszani z hoteli" - powiedziała Marta Milewska. Taka sytuacja zaistniała na greckiej wyspie Rodos, w Turcji, Maroku, Hiszpanii i Bułgarii.
Powiedziała, że urząd jest w ciągłym kontakcie z polskimi służbami dyplomatycznymi, aby zapewnić turystom dach nad głową. Milewska zaznaczyła, że nie ma kontaktu z biurem podróży i nie do końca wiadomo, w których hotelach pobyt turystów został opłacony.
Poinformowała, że udało się przekonać ubezpieczyciela, aby w przypadku, gdy hotel nie został opłacony przez biuro, a lot do Polski będzie możliwy dopiero następnego dnia, wyraził zgodę na opłacenie zakwaterowania.
"Taka informacja została przekazana do kontrahentów i na szczęście oni wyrazili na to zgodę. We wszystkich tych miejscach turyści zostali znowu zaproszeni do hoteli" - tłumaczyła.
Rzeczniczka podała, że obecnie priorytetem jest sprowadzenie do Polski 300 turystów z Turcji, największej grupy, która jest wypraszana z hoteli. "Właściciel hotelu zadeklarował, że nie zamierza kontynuować współpracy z Alfa Star i wyprasza turystów" - powiedziała.
Wyjaśniła, że urząd stara się, aby turyści wrócili do kraju jeszcze w niedzielę, jednak jeszcze nie ma decyzji i są trudności ze znalezieniem wolnych miejsc w samolotach.
"Mamy ostatni weekend wakacji, tych miejsc w samolotach po prostu fizycznie nie ma. Kontaktujemy się ze wszystkimi przewoźnikami, innymi biurami podróży i po prostu staramy się zagospodarować miejsca" - mówiła Milewska. (PAP)
zab/ mok/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
| Data publikacji | 30.08.2015, 13:26 |
| Źródło informacji | PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |