Newsletter

Siódma edycja Siesta Festival w Gdańsku przeszła do historii

26.04.2017, 17:55aktualizacja: 26.04.2017, 17:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dino d'Santiago na Siesta Festival 2017 fot. Krzysztof Mystkowski
Dino d'Santiago na Siesta Festival 2017 fot. Krzysztof Mystkowski

Sześcioro głównych wykonawców i dziewięć niezapomnianych koncertów:

- trzy wieczory fado z wirtuozem gitary portugalskiej Mario Pacheco i jego przyjaciółmi z legendarnego Clube de Fado z Lizbony,

- debiutujący w Polsce Dino d’Santiago, który zapełnił i roztańczył wypełnioną niemal po brzegi Filharmonię Bałtycką prezentując mieszankę jazzu, muzyki kabowerdyjskiej i reggae,

- izraelska wokalistka Mor Karbasi z podwójnym koncertem dla dwukrotnie pełnej sali koncertowej gdańskiej filharmonii w magicznym przedstawieniu pieśni sefardyjskich, łączących w anielskie melodie wszelkie dźwięki i rytmy Morza Śródziemnego,

- historia muzyki kubańskiej Omara Portuondo w wzruszającym bolerami Havany występie z towarzyszącymi jej wspaniałymi muzykami młodego pokolenia,

- i wreszcie wirtuoz fortepianu i geniusz kontrabasu, a prywatnie małżeństwo, Eliane Elias i Marc Johnson w genialnym koncercie pełnym jazzu, bossy, samby, porywających solówek, najwyższego kunsztu i elegancji, wspaniałych melodii nagrodzonych Grammy w USA i owacjami na stojąco w Gdańsku.

Festiwal zakończyła żywiołowa fiesta - piorunujący energią koktajl rytmów z Konga i Karaibów w wykonaniu niezmordowanego Ballou Canta, który przeciągnął festiwal do wczesnych godzin porannych dnia następnego.

Organizatorzy Siesta Festival wraz z Partnerem Grupą LOTOS kłaniają się wszystkim entuzjastom muzyki, uczestnikom i przyjaciołom festiwalu i mają nadzieję na spotkanie z państwem już w kwietniu przyszłego roku w Gdańsku.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 26.04.2017, 17:55
Źródło informacji MF Bridge Agency
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.