Newsletter

Sosnowiec: Giełda Minerałów

03.04.2014, 12:30aktualizacja: 03.04.2014, 12:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Na Międzynarodowej Wystawie i Giełdzie Minerałów i Skamieniałości będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów

Zapraszamy 5 i 6 kwietnia do Wydziału Nauk o Ziemi przy ul. Będzińskiej 60 na LIII Międzynarodową Wystawę i Giełdę Minerałów i Skamieniałości, gdzie będzie można zobaczyć jak bardzo kolorowy i zróżnicowany jest świat minerałów, oraz jak niepowtarzalne i ciekawe są formy, które stworzyła natura.

Będzie to już 53. giełda minerałów organizowana w Sosnowcu. Do naszego miasta przyjadą wystawcy, kolekcjonerzy i sympatycy gemmologii, mineralogii i paleontologii. Na giełdzie można będzie podziwiać unikalne kolekcje różnych grup minerałów, skał, a także meteorytów i skamieniałości. Wystawcy zaprezentują minerały i wyroby biżuteryjne pochodzące z różnych części świata. Niektórzy wystawcy oferują swoje własne wyroby jubilerskie wykonane z kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Zwiedzający będą mogli nie tylko oglądać, ale także zakupić prezentowane na giełdzie minerały, skamieniałości i biżuterię. W ramach giełdy odbędzie się również sesja popularnonaukowa (5 kwietnia, aula Wydziału Nauk o Ziemi, godz.17.00).

Harmonogram imprezy

5 kwietnia 2014 (sobota):

7.45 Otwarcie biura giełdy

8.00 Otwarcie giełdy dla wystawców

10.00 Oficjalne otwarcie wystawy i giełdy dla publiczności

17.00 Zamknięcie pierwszego dnia wystawy

17.00 Sesja popularno-naukowa o tematyce gemmologicznej, mineralogicznej i paleontologicznej

6 kwietnia 2014 (niedziela):

8.00 Otwarcie giełdy dla wystawców

10.00 Otwarcie wystawy i giełdy dla publiczności

17.00-18.00 Zamknięcie LIII Międzynarodowej Wystawy i Giełdy Minerałów i Skamieniałości

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.04.2014, 12:30
Źródło informacji UM Sosnowiec
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ