Newsletter

Stalowa Wola: SIM obchodziła pierwsze urodziny

30.04.2022, 13:04aktualizacja: 30.04.2022, 13:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Stalowa Wola
Fot. UM Stalowa Wola
I rocznica Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej za nami. W konferencji zwołanej 21 kwietnia udział wzięli m.in. Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban, Prezes spółki SIM Stalowa Wola Renata Knap oraz Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– Dziękuję wszystkim państwu za przybycie do Stalowej Woli. W ślad za Społeczną Inicjatywą Mieszkaniową w Stalowej Woli powstało szereg SIM-ów. Mamy ich już 27 i 3 kolejne w drodze. Potencjał oceniamy na co drugą gminę w Polsce. To pozwoli w sposób istotny wpłynąć na rynek mieszkaniowy poza dużymi ośrodkami- zaznaczył prezes KZN Arkadiusz Urban.

Zainteresowanie współpracą w ramach SIM faktycznie wciąż rośnie, bo budownictwo ożywia i pobudza gospodarkę, co podkreślił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

– SIM jest najlepszą receptą i najlepszym programem demograficznym. Budowa mieszkań dla rodzin to możliwość realizowania ambitnych celów rozwoju strefy gospodarczej, sprowadzenia do Stalowej Woli nowych inwestorów w tym zagranicznych. SIM odpowiada na wielki problem miast średniej wielkości jak Stalowa Wola, a chodzi o zapaść demograficzną. Dzięki budownictwu mieszkaniowemu powstrzymamy kolejne pokolenia przed opuszczeniem miasta – powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

– To, co skupiło moją uwagę, że są to mieszkania dla różnych osób, ludzi młodych, by tu mogli się rozwijać, ale też dla seniorów. Gratuluję z tego miejsca prezesom, jest to inicjatywa społeczna, ambitny projekt. A panu prezydentowi dziękuję za działania, jakie podejmuje na rzecz rozwoju budownictwa społecznego – zaznaczyła wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Podczas konferencji, prezes SIM Renata Knap, w prezentacji multimedialnej podsumowała pierwszy rok działalności spółki. Odbyła się również debata pt. „Wyzwania na rynku mieszkaniowym w kontekście kryzysu migracyjnego wywołanego rosyjską agresją na Ukrainę”. Podkreślono tu m.in. rolę utworzenia funduszu dedykowanego osobom przyjmującym pod swój dach ukraińskich uchodźców.

Spółka SIM jako pierwsza w Polsce została oficjalnie powołana do życia na mocy Aktu Notarialnego zawartego w dniu 31 marca 2021 r. pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Krajowy Zasób Nieruchomości, a Gminą Stalowa Wola.

Główne założenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej to przede wszystkim zwiększanie dostępności mieszkań na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mają zdolność do regularnego opłacania czynszu za mieszkanie.

SIM Stalowa Wola wybuduje w ramach dwóch osiedli:  Osiedla Ogrodowego i Osiedla Parkowego ponad 1250 mieszkań, co dla lokalnego środowiska jest kluczowym przedsięwzięciem umożliwiającym rozwój miasta.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.04.2022, 13:04
Źródło informacji Stalowa Wola
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.