Newsletter

Strzegom: Baszta w Rogoźnicy oświetlona!

25.08.2021, 18:06aktualizacja: 25.08.2021, 18:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Po renowacji zabytkowych murów i baszty (Belwederu z peryskopem) oraz budowie drewnianej sceny w parku w Rogoźnicy przyszedł czas na kolejne działania mające na celu uatrakcyjnienie tego miejsca.

Pod koniec lipca br. zakończyły się prace związane z wykonaniem nawierzchni mineralnej przy scenie w parku oraz oświetlenia bryły baszty. To już kolejny zrealizowany etap dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Wcześniej przy wyremontowanym belwederze w rogoźnickim parku został wybudowany podest sceniczny przeznaczony do plenerowych występów. Obecnie teren przy samej baszcie i scenie został utwardzony i uporządkowany. Trzeba przyznać, że iluminowana bryła baszty po zmierzchu wygląda bardzo efektownie.

Obecnie wykonany etap robót jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wielkość przyznanego dofinansowania to kwota rzędu 25,8 tys. zł – wartość całego zadania to kwota ok. 54 tys. zł.

W najbliższym czasie gmina planuje wykonać jeszcze jeden niewielki etap projektu rewitalizacji parku - jedną ze ścieżek komunikacyjnych. Roboty te będą finansowane z funduszu sołeckiego wsi Rogoźnica.

Wszystkie te prace zrealizowano w ramach rewitalizacji dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.08.2021, 18:06
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.