Newsletter

Strzegom: Coraz ładniej na Forcie Gaj

24.08.2021, 14:56aktualizacja: 24.08.2021, 14:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Kolejny raz zaglądamy na teren przebudowy strzegomskiego Fortu Gaj, gdzie od ubiegłego roku trwa zakrojona na dużą skalę modernizacja (I etap) tego lubianego przez naszych mieszkańców miejsca.

W ostatnich tygodniach wykonano instalacje elektryczne pod oświetlenie parku. Trwają również prace związane z wykonywaniem podbudowy pod ścieżki parkowe, skarpowaniem terenu i zakładaniem trawników oraz porządkowaniem terenów sąsiadujących bezpośrednio z fortem.

Zrekonstruowano ponadto ścianę laboratorium oraz wykonywane są prace przy fontannie. Rozpoczęto również roboty związane z naprawą murów po zewnętrznej stronie fortu. Na bieżąco wykonywane się prace pielęgnacyjne przy założonej winnicy.

Koszt rewitalizacji I etapu wynosi blisko 4,5 mln zł. Ok. 2 mln zł pochodzi z „Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”. W związku z wystąpieniem dodatkowych robót termin zakończenia inwestycji (I etapu) został przesunięty na dzień 6 grudnia br.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest konsorcjum firm: Budraf Sp. z o.o. z Wałbrzycha (lider) oraz PPUH „Drog-Ziem” ze Stanowic (partner).

Image
fort gaj logotyp.jpg

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.08.2021, 14:56
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ