Newsletter

Strzegom: Kolejne zmiany w parku w Rogoźnicy

29.06.2021, 23:07aktualizacja: 29.06.2021, 23:10

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
Trwa rewitalizacja dawnego parku dworskiego w Rogoźnicy poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w celu stworzenia nowej strefy aktywności wsi.

W parku w Rogoźnicy w czerwcu br. rozpoczęły się prace związane z kolejnym już etapem dużego projektu rewitalizacji zabytkowego parku dworskiego. Jest to kontynuacja prac wykonanych w ubiegłym roku, kiedy przy odrestaurowanym murze i malowniczym belwederze została wybudowana scena (podest) do występów plenerowych i organizacji imprez.

- W bieżącym etapie rewitalizacji parku zostanie wykonana nawierzchnia mineralna okalająca scenę oraz oświetlenie-iluminacja bryły baszty. Dla potrzeb dalszych etapów rewitalizacji parku, pod nowo wykonaną nawierzchnią, zostaną ułożone rury osłonowe, przygotowane dla przyszłego oświetlenia parkowego – informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu.

Planowana wartość projektu wynosi blisko 52 tys. zł, z czego dofinansowanie to kwota 25,8 tys. zł  Zakończenie tej części projektu rewitalizacji parku przewidziano do końca lipca br. W sierpniu na terenie rogoźnickiego parku planowana jest pierwsza impreza plenerowa umożliwiająca aktywizację i integrację mieszkańcom Rogoźnicy i okolicznych wsi.

Strzegom: Niemki wygrywają Puchar Narodów w Strzegomiu, Polacy na drugim miejscu
Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.06.2021, 23:07
Źródło informacji Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.