Newsletter

Strzegom: Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej odsłonięty

31.10.2022, 12:54aktualizacja: 31.10.2022, 12:56

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Strzegom
Fot. UM Strzegom
W niedzielę 30 października br. w Strzegomiu odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość dot. odsłonięcia Pomnika Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz nadania imienia Skweru Marii i Lecha Kaczyńskich.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się w samo południe od odprawienia patriotycznej mszy św. w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu. Po zakończeniu nabożeństwa korowód wyruszył w kierunku skweru. Tam miały miejsce okolicznościowe przemówienia, „Apel Pamięci”, akt poświęcenia pomnika, złożenie wiązanek i kwiatów.

W uroczystości wzięli udział m.in.: minister Michał Dworczyk, wiceminister klimatu i środowiska – Ireneusz Zyska, europoseł Anna Zalewska, poseł na Sejm RP Marek Dyduch, wicewojewoda dolnośląski - Jarosław Kresa, wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Grzegorz Macko i biskup pomocniczy diecezji świdnickiej – ks. bp Adam Bałabuch.

Rangę uroczystości podniosła obecność Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Kompanii Honorowej 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia z pocztem sztandarowym i wielu służb mundurowych.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 31.10.2022, 12:54
Źródło informacji UM Strzegom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ