Newsletter

Trzebnica: Ciągłe starania o nową przestrzeń do zagospodarowania

22.11.2021, 18:03aktualizacja: 22.11.2021, 18:08

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Trzebnica
Fot. UM Trzebnica
Na terenie Trzebnicy trwa właśnie remont pomieszczeń biurowych w budynku starego sanepidu przy ul. Obrońców Pokoju 7. Obecnie trzebnicka siedziba sanepidu znajduje się przy ul. Tadeusza Kościuszki nr 10. Zaś na dwóch kondygnacjach powstanie 8 mieszkań socjalnych w metrażu od 30 m² do 70 m².

Inwestycję za blisko półtora miliona zł wykonuje trzebnicka firma – Zakład Murarski Kazimierza Zająca. Przeprowadzenie powyższego remontu pozwoli przenieść lokatorów z budynku socjalnego przy ul. Henryka Pobożnego. Znajduje się on w bardzo złym stanie technicznym. Zaś z miejscem, które powstanie po jego rozbiórce, Gmina Trzebnica ma spore plany względem wybudowania tam nowej gminnej biblioteki.

Dodatkowo planowane jest także zagospodarowanie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3, gdzie znajdują się mieszkania socjalne. Metraż po nich wykorzystany zostanie przez szkoły, które rozwijają się w dynamiczny sposób i potrzebują nowych przestrzeni. O wszystkich zmianach lokatorzy będą informowani na bieżąco. W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną roboty ogólnobudowlane, wymieniona stolarka drzwiowa i okienna, zamontowane nowe instalacje wodne, kanalizacyjne, elektryczne, gazowe oraz odgromowe.

Zakończenie prac planowane jest na luty 2022 roku.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.11.2021, 18:03
Źródło informacji Trzebnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ