Newsletter

W gliwickim Oplu oficjalnie ruszyła produkcja nowej Astry piątej generacji

29.09.2015, 16:48aktualizacja: 29.09.2015, 16:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W gliwickiej fabryce Opla oficjalnie rozpoczęła się we wtorek seryjna produkcja modelu astra piątej generacji. Zakład w ostatnim czasie zwiększył zatrudnienie do 3,9 tys. osób, liczy na wyprodukowanie ok. 170 tys. samochodów w tym roku.

Światowa premiera nowej astry miała miejsce na tegorocznym Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie. Gliwicki zakład ma być głównym producentem pięciodrzwiowego hatchbacka; oprócz Gliwic samochód ten będzie powstawał w brytyjskim Ellesmere Port, tam m.in. w odmianie kombi.

Wicepremier minister gospodarki Janusz Piechociński nawiązał we wtorek do spotkania z przedstawicielami General Motors Polska w grudniu 2012 r., gdy światowy przemysł motoryzacyjny oczekiwał wzrostu. „Wtedy sobie zaufaliśmy, dokończyliśmy pewien program wsparcia, ale także wysłuchaliśmy siebie uważnie, co chcemy razem ze sobą, tu w Gliwicach zrobić” - wskazał.

„Dzisiaj stwierdzam, że tych wzajemnych deklaracji i zobowiązań dopełniliśmy” - zaznaczył Piechociński. Podkreślił, że nowy model astry zrobił wielką furorę we Frankfurcie, dodając że kciuki w tej sprawie trzymała cała Polska, nie tylko motoryzacyjna. „Bo tegoroczne ponad 650 tys. nowych samochodów osobowych w Polsce staje się faktem dzięki podwojeniu pracy tu, w Gliwicach” - wskazał.

Odpowiedzialny za sprzedaż w Grupie Opel wiceprezes Peter Christian Kuespert zaznaczył, że astra piątej generacji to zupełnie nowy samochód – nawet o 200 kg lżejszy od poprzednika, mniejszy z zewnątrz, ale większy wewnątrz – szczególnie dla pasażerów tylnego rzędu. Wśród innych cech nowej astry wymienił całkowicie aluminiowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz nowe technologie łączności, komfortu i bezpieczeństwa.

Jeszcze przed prezentacją we Frankfurcie firma zebrała na nową astrę ponad 30 tys. zamówień. (PAP)

mtb/ dym/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.09.2015, 16:48
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ