Newsletter

Warszawski Festiwal Filmowy w stolicy po raz 35.!

23.09.2019, 11:21aktualizacja: 23.09.2019, 11:21

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Warszawski Festiwal Filmowy (1)
Warszawski Festiwal Filmowy (1)
Konferencja prasowa 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się we środę, 25 września 2019 r. o godzinie 12:00 (Cafe Kulturalna, Pałac Kultury i Nauki, wejście od ul. Marszałkowskiej).

Podczas konferencji organizatorzy przedstawią:

- program 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego;

- informacje o gościach 35. WFF;

- informacje o jurorach;

- wydarzenia towarzyszące festiwalowi.

WFF odbędzie się w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy w dniach 11-20 października 2019 r.

Przedsprzedaż biletów na WFF rozpoczyna się w czwartek, 3 października, w Kinotece oraz online (w tym po raz pierwszy również przez aplikację Going).

W tym roku wśród tytułów, które będzie można zobaczyć podczas jubileuszowej, 35. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego znalazły się m.in. filmy Mayi Newell, Rúnara Rúnarssona, Lorcana Finnegana, Mirry Foulkes, Alexa Gibneya, Sophie Hyde, Shannon Murphy, Mattie Do, Lauren Greenfield czy Gaela Garcíi Bernala.

Warszawski Festiwal Filmowy to również projekcje filmów i koprodukcji polskich, a także projektów zagranicznych z ważnym udziałem polskich aktorów. W każdej z sekcji znalazły się takie propozycje, aż 11 w sekcjach konkursowych: w Konkursie Międzynarodowym, w Konkursie 1-2, w Konkursie Wolny Duch, Dokumenty („KULT FILM” Olgi Bieniek i „Nasza mała Polska” Mateja Bobrika) oraz Krótkie Metraże.

Festiwal to jednak nie tylko pokazy i wydarzenia towarzyszące, to również fascynujące spotkania z twórcami z całego świata. Michael Haneke, Lenny Abrahamson, Wim Wenders, Asghar Farhadi, Cristian Mungiu czy Paweł Pawlikowski to tylko niektórzy z twórców, którzy właśnie na Warszawskim Festiwalu Filmowym zdecydowali się pokazać osobiście swoje filmy. Dziś to czołówka światowego kina, uwielbiani i nagradzani na całym świecie mistrzowie, którzy tak upodobali sobie Warszawę i warszawską publiczność: za klimat, atmosferę, żywe reakcje widzów i długie, inspirujące rozmowy po projekcjach.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.09.2019, 11:21
Źródło informacji Warszawski Festiwal Filmowy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.