Newsletter

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem!”

29.05.2023, 15:02aktualizacja: 29.05.2023, 15:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC (1)
NIFC (1)
W pierwszą niedzielę czerwca Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na kolejną odsłonę Dnia Dziecka w Żelazowej Woli! W tym roku kontynuowane będą podróże z Fryckiem po Polsce poprzez przysłuchiwanie się pieśniom i piosenkom z różnych regionów.

Wokalne podróże poprowadzą artyści z Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Podczas gry terenowej nauczą uczestników zabawy kilku pieśni: ludowych oraz skomponowanych przez Fryderyka Chopina, aby pod koniec Dnia Dziecka wszyscy wspólnie zaśpiewali przed Domem Urodzenia kompozytora. Dla maluchów przewidziano specjalnie zaprojektowane zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem m.in. Musiconu i instrumentów perkusyjnych.

Nie zabraknie oczywiście muzyki Fryderyka Chopina: w Domu Urodzenia kompozytora odbędą się recitale w wykonaniu Pawła Wakarecego, a na scenie w Parku będzie można usłyszeć najmłodszych pianistów, laureatów Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla dzieci i młodzieży w Szafarni. Muzyczny pejzaż dopełnią Szymon Mechliński (baryton) i Michał Biel (fortepian), wykonując XIX-wieczne pieśni i arie.

Odbędzie się wiele warsztatów plastycznych i rękodzielniczych: plener malarski, malowanie drewnianych instrumentów, tworzenie ozdób do włosów, wiatraczków, motanek, wyrobów z wikliny i słomy, nauka haftów, a także warsztaty ogrodnicze z przygotowania sadzonek oraz budowanie domków dla owadów!

14. Dzień Dziecka w Żelazowej Woli „Zaśpiewajmy razem z Fryckiem”

4 czerwca 2023 r.

g. 10-17, wstęp wolny

muzeum.nifc.pl

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.05.2023, 15:02
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii