Newsletter

38. Warszawski Festiwal Filmowy startuje 14 października

03.10.2022, 14:37aktualizacja: 03.10.2022, 16:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Ruszyła sprzedaż biletów na 38. Warszawski Festiwal Filmowy (WFF), który odbędzie się w dniach 14-23. października. Na kinomanów czeka ponad 156 filmów - w tym 88 filmów pełnometrażowych, 28 dokumentalnych oraz 68 filmów krótkometrażowych - a 38 filmów to światowe premiery.

W tym roku do udziału w Warszawskim Festiwalu Filmowym zgłoszono pięć tysięcy filmów z 96 krajów świata, czyli prawie wszystkich państw, w których powstają produkcje filmowe. 

Bilety na Festiwal są do nabycia w sprzedaży internetowej na stronie www.wff.pl, w aplikacji mobilnej, a także na stronach: GOING oraz Empik Bilety. Od 10 października bilety będzie można kupić w kinie Atlantic, a od 14 października również w Multikinie Złote Tarasy.  

W tym roku festiwal otworzy obraz „Niebezpieczni dżentelmeni”, w reżyserii Macieja Kawalskiego. Jest to historia czterech znakomitości zakopiańskiej bohemy z początku XX wieku. 

„To film z fantastyczną, gwiazdorską obsadą: Tomasz Kot w roli Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Marcin Dorociński w roli Witkacego, Andrzej Seweryn jako Joseph Conrad i Wojciech Mecwaldowski jako Bronisław Malinowski. Taka jazda bez trzymanki przez 107 minut” – poleca Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

W ramach współpracy z Międzynarodowym Festiwalem w Odesie podczas 38. WFF organizowany jest Konkurs Ukraiński. Festiwal nie może się odbyć w Odesie ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę.

„Zapraszam serdecznie na filmy z Konkursu Ukraińskiego zarówno Polaków, jak i Ukraińców, których wielu mieszka w Warszawie. Filmy będą pokazywane w oryginalnych wersjach, czyli w wersji ukraińskiej z napisami w języku polskim oraz języku angielskim.” – mówi dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.  

Festiwal to nie tylko Konkurs Międzynarodowy. Oprócz filmów pokazywanych w 11 różnych sekcjach, organizator przygotował również szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. spotkania z twórcami oraz warsztaty. 

Tegoroczny festiwal zamknie obraz Riley Keough i Giny Gammelli pod tytułem „War Pony”. Film został nagrodzony w tym roku Złotą Kamerą na festiwalu w Cannes. Obraz jest spojrzeniem na życie członków plemienia Oglala Lakota z narodu Siuksów. „Opowiada o tym, że w kraju, którego są moralnym właścicielami, są traktowani jak obywatele drugiej czy trzeciej kategorii” – wyjaśnił Stefan Laudyn.  

Szczegółowe informacje, w tym cały program festiwalu, znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej https://wff.pl/ oraz na https://www.facebook.com/warsawfilmfestival.

Źródło informacji: WFF

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 03.10.2022, 14:37
Źródło informacji WFF
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.