Newsletter

Beksiński we Wrocławiu - Malarstwo & Multimedia

24.10.2023, 15:52aktualizacja: 24.10.2023, 16:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Beksiński (1)
Fundacja Beksiński (1)
Po 30 latach malarstwo mistrza wraca do stolicy Dolnego Śląska. Już 4 listopada we wrocławskiej Hali IASE rozpocznie się wyjątkowa wystawa prezentująca twórczość jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych polskich artystów - Zdzisława Beksińskiego.

Na wystawie, która pozostanie otwarta do 18 lutego 2024 roku, zaprezentowanych zostanie, dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego w Sanoku, 45 oryginalnych obrazów artysty, ukazujących jego wyjątkowy i metafizyczny świat. Uzupełnieniem ekspozycji obrazów będzie wystawa multimedialna Human Condition - Beksiński Multimedia Exhibition, która zabierze zwiedzających w klimatyczną podróż przez całokształt twórczości mistrza. Na wystawę przygotowany został również specjalny pokaz obrazów w stereoskopii (3D), a także wiele innych multimedialnych atrakcji. Będzie to pierwsze we Wrocławiu, tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne poświęcone twórczości słynnego malarza oraz pierwsza od 30-stu lat wystawa oryginalnych obrazów artysty w tym mieście.

Powszechnie wiadomo z dzienników oraz prywatnej korespondencji Zdzisława Beksińskiego, że był on ogromnym fanem nowinek technicznych i technologicznych. Eksperymentował i próbował wszystkiego, co tylko znajdowało się w zasięgu jego ręki. Kolekcjonował również różnego rodzaju nowości na rynku - czy to związane ze sprzętem wideo, audio czy komputerami. Fascynował się możliwościami, które stwarzają artyście nowe technologie i zazdrościł młodym adeptom sztuki, że dożyją zaawansowanych rozwiązań, których jemu już nie będzie dane doświadczyć.

Dlatego właśnie, w swego rodzaju hołdzie dla artysty, Fundacja Beksiński, stworzyła projekt wystawy w takiej a nie innej odsłonie - aby pokazać fanom Beksińskiego (obecnym i przyszłym) jego oblicze w formie, którą być może sam zacząłby się zajmować, gdyby tylko starczyło mu czasu i gdyby nie tragedia, która skróciła jego życie. Jak sam Beksiński pisał w jednym z listów do Normana Leto: "w tym jest przyszłość sztuki i nie mam co do tego cienia wątpliwości".

"Zawsze staramy się przy organizacji naszych wydarzeń związanych ze Zdzisławem Beksińskim, aby były one jak najbardziej wierne wizji i podejściu do sztuki samego mistrza, a jednocześnie aby trafiały dzięki językowi, jakim się w nich posługujemy, do kolejnych, coraz młodszych i odleglejszych od Beksińskiego pokoleń. Niezmiennie nam się to udaje, a sam Beksiński cieszy się niesłabnącym (a wręcz coraz większym) zainteresowaniem. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wystawę we Wrocławiu między 4 listopada a 18 lutego. To całkiem nowy sposób na doświadczenie dzieł tego nietuzinkowego artysty" - mówi Janusz Barycki, prezes i założyciel Fundacji Beksiński.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Beksiński we współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, a o jej bezpieczeństwo dba Safe Security. Wystawa będzie czynna codziennie w godzinach od 12:00 do 20.00 (o 19.00 ostatnie wejście) aż do 18 lutego. Więcej informacji odnośnie rezerwacji biletów* oraz kwestii logistyczny znajdziecie na: https://bit.ly/beksinski we Wrocławiu

*Warto pamiętać, że na wystawę obowiązuje bilet wstępu na konkretną godzinę. Bilety można zarezerwować wcześniej online (do czego zachęcamy), istnieje również możliwość zakupienia biletu dla grupy szkolnej ze specjalnym wsparciem (wykładem biograficznym) ze strony organizatora na miejscu.

KONTAKT:

Marcin Barycki

Promocja i PR

Fundacja Beksiński

tel. +48 501 138 359

e-mail: fundacjabeksinski@gmail.com 

Źródło informacji: Fundacja Beksiński

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.10.2023, 15:52
Źródło informacji Fundacja Beksiński
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ