Newsletter

Bieruń: Za nami Jarmark Bożonarodzeniowy

22.12.2022, 08:11aktualizacja: 22.12.2022, 08:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Bieruń
Fot. UG Bieruń
Za nami przepiękny Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu! W weekend 17-18 grudnia bieruński rynek wypełnił się mnóstwem atrakcji, występami artystycznymi i świątecznym klimatem.

Nastrojowa muzyka, świąteczne zapachy, barwne stragany, bajkowe dekoracje i wspólne wprawianie się w świąteczny nastrój - tak w skrócie podsumować można Jarmark Bożonarodzeniowy w Bieruniu, który odbył się w miniony weekend.
Sobota była dniem handlowym - w naszym nastrojowym, jarmarcznym miasteczku korzystać można było z bogatej oferty przeróżnych stoisk rękodzielniczych oraz strefy gastronomicznej. Pogoda była piękna, wokół rynku pojawił się biały puch.

W niedzielę podczas Jarmarku podziwiać można było występy dzieci i młodzieży z bieruńskich przedszkoli, szkół i grup artystycznych Bieruńskiego Ośrodka Kultury, które zaprezentowały swój świąteczny repertuar. Były to m.in.: Orkiestra Dęta PIAST, chóry Harmonia i Polonia, Zespół Folklorystyczny NOWOBIERUNIANKI, balety z domów kultury GAMA i TRIADA i wiele innych. Wieczorem odbył się koncert Kapeli Góralskiej KARPACKIE ZBÓJE.

To co zachwycało najbardziej to ogromna frekwencja! Rynek - mimo mrozu - wypełniony był przez bieruńskie rodziny od godziny 14.00, aż do godzin wieczornych. Dostępna była także moc dodatkowych atrakcji - choinka oraz sanie Mikołaja, przy których setki mieszkańców i gości zrobiło sobie zdjęcie, warsztaty dekorowania pierników przygotowanych przez klasę gastronomiczną z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu, warsztaty plastyczne z ozdób świątecznych oraz malowanie twarzy. W przerwie między występami wystawiony został spektakl dla dzieci pt. ‘’Rudi-opowieść zimowa’’ w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatru STAŃCZYK. Było też grzane wino i bieruńska katarynka!

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.12.2022, 08:11
Źródło informacji Bieruń
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.