Newsletter

Chestnut Hill Press: popularny polski powieściopisarz Romuald Roman teraz w języku angielskim

22.11.2022, 09:42aktualizacja: 22.11.2022, 09:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Chestnut Hill Press
Business Wire/Chestnut Hill Press
Opowieści o imigrantach w Ameryce zostały uznane przez Booklife za „dynamiczne… szczere i porywające”, zaś ”Kirkus Reviews” zwraca uwagę na ich „dowcipny język”.

FILADELFIA--(BUSINESS WIRE)-- Wydany po raz pierwszy w języku angielskim zbiór opowiadań popularnego polskiego autora Romualda Romana, zatytułowany „Aldek’s Bestiary”, zawiera dwadzieścia jeden opowiadań o życiu w socjalistycznej Polsce oraz podążaniu przez rodzinę imigrantów za „amerykańskim snem”, ze wszystkimi jego ułomnościami.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20221117005559/pl/.

Romuald Roman dorastał w realiach niepojętej polskiej biurokracji, ale od czterdziestu lat mieszka w Filadelfii, gdzie urodziły się i wychowały jego dzieci. Owo położenie stwarza mu wyjątkową sposobność, by zmierzyć się z trudną i nierzadko absurdalną historią swojej ojczyzny w kontraście do wybranej przez siebie Ameryki. Swoim dowcipnym językiem autor bawi i rozśmiesza czytelnika, jednocześnie racząc go głębokimi przemyśleniami.

Opowiadania Romana, obnażając irracjonalność kontrolowanych przez Sowietów realiów społecznych jego młodości i tragizm historii Polski, oferują czytelnikom szczere i zabawne relacje z czasów dorastania w groteskowej rzeczywistości. Aldek - narrator i obserwator, zwalcza swoje głębokie lęki humorem. Jego historie, napędzane oszukiwaniem samego siebie i emocjonalnymi projekcjami, brzmią prawdziwie. Opowieści są urzekające, a jednocześnie głębokie: poruszają wątek kłamstwa i prawdy, splatają absurd z tym, co na serio i łączą fantazje z rzeczywistością.

Jak twierdzi James Miller, redaktor naczelny Chestnut Hill Press - „Opowiadania te prezentują anglojęzycznym czytelnikom jednego z najbardziej interesujących autorów z Polski z ostatniego półwiecza. Jesteśmy zachwyceni pierwszymi recenzjami i odczuwamy dumę, że wprowadzamy twórczość Romualda Romana na anglojęzyczny rynek. Jesienią 2023 r. planujemy wydać jego uznaną powieść zatytułowaną Ośrodek zero. Jak napisano w recenzji oryginalnego polskiego wydania zamieszczonej w 2014 r. w kwartalniku „Tatry”, „Ta buntownicza książka stanowi doskonałą satyrę na komunistyczną Polskę. Wydanie zarówno zbioru opowiadań >>Aldek’s Bestiary<<, jak i powieści >>Ośrodek Zero<< tego znakomitego polskiego humorysty wpisuje się w misję Chestnut Hill Press: dostarczać czytelnikom wszystkiego, co najlepsze ze światowej literatury, sztuki i muzyki”.

Pomimo sukcesu wydawniczego dwóch powieści i czterech zbiorów opowiadań w Polsce, „Aldek’s Bestiary” jest pierwszą pozycją z dorobku Romana ukazującą się w języku angielskim. „Booklife” w Publishers Weekly opisuje „Aldek’s Bestiary” jako „dynamiczne, szczere i porywające opowieści” , a „Kirkus Reviews” zauważa, że zbiór ten cechuje „lekkość i dowcipny język”.

Linki:

„Aldek’s Bestiary”

„Ośrodek Zero”

Romuald Roman

Chestnut Hill Press

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20221117005559/pl/.

Źródło: Chestnut Hill Press

KONTAKT:

Jim Miller

e-mail: Jim@chestnuthillpress.com

tel. +1 360-298-5428

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.11.2022, 09:42
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.