Newsletter

Chiny organizują pierwsze krajowe zawody na lodzie i śniegu po zakończeniu zimowych igrzysk olimpijskich

22.11.2022, 08:29aktualizacja: 22.11.2022, 08:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

The Information Office of Yichun Municipality
The Information Office of Yichun Municipality

YICHUN, Chiny, 22 listopada 2022 r. /PRNewswire/ -- W 2022 r. Chiny wkroczyły w okres po zimowych igrzyskach olimpijskich. W dniach od 13 do 19 listopada w mieście Yichun w północno-wschodniej chińskiej prowincji Heilongjiang odbyła się 2022 Chińska Liga Curlingu (Yichun). Była to pierwsza impreza na lodzie i śniegu zorganizowana w Chinach w erze poolimpijskiej, która zgromadziła ponad 120 zawodników z 24 drużyn z krajowych zespołów treningowych i 8 regionów na poziomie prowincji.

Jak podaje Biuro Informacyjne Gminy Yichun, z myślą o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2026 roku wspomniana liga umożliwi kontrolę efektów treningowych zawodników, wyłoni dodatkowe talenty, będzie nieprzerwanie promować długoterminowy rozwój chińskiego curlingu i poprawi ogólną siłę krajowych drużyn.

W ostatnich latach miasto Yichun dynamicznie rozbudowało ofertę sportów na lodzie i śniegu i podjęło starania, aby stać się „rodzinnym miastem curlingu”. To słynące z lasów i skamieniałości dinozaurów miasto jest ważnym ośrodkiem turystyki ekologicznej w północnych Chinach. Jest to największe miasto o wysokim wskaźniku lesistości w Chinach, wynoszącym 84,7 procent, w którym znajdują się największe i w największym stopniu zachowane w pierwotnej postaci lasy sosny koreańskiej. Po zakończeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich Yichun ma zamiar kontynuować rozwój gospodarczy w zakresie curlingu w oparciu o ekologiczne rozwiązania i zachęcić kolejne osoby do uprawiania tego sportu poprzez promowanie kultury curlingu.

Załączniki do zdjęć, linki:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=434380

Fot.: W mieście Yichun odbyła się 2022 Chińska Liga Curlingu.

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=434391

Fot.: W mieście Yichun odbyła się 2022 Chińska Liga Curlingu.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1952242/1_2022_Chinese_Curling_League.jpg

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1952241/2_2022_Chinese_Curling_League.jpg

Źródło: The Information Office of Yichun Municipality

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.11.2022, 08:29
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.