Newsletter

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie? Noc Muzeów w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

06.05.2022, 09:07aktualizacja: 06.05.2022, 09:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC - Noc Muzeów
NIFC - Noc Muzeów
W Noc Muzeów, 14 maja, wywołamy w Muzeum Chopina duchy z dzieł Adama Mickiewicza. Na korytarzach spotkamy zjawy z najsłynniejszych tekstów autora „Dziadów”. Co dzisiaj mają nam do powiedzenia Zosia, Józio i Rózia czy Zły Pan?

W sali koncertowej, zamienionej w salę teatralną, usłyszymy recytowaną balladę „Romantyczność”, której rękopis sprowadzono specjalnie z Biblioteki Uniwersyteckiej KUL na szczególną okazję Roku Romantyzmu Polskiego.

Nie zabraknie także muzyki Fryderyka Chopina. W zaaranżowanym na tarasie ogrodzie będzie można zagubić się wśród dźwięków kompozycji poety fortepianu. Recitale będą wykonywane co pół godziny od 18:30 przez młodych artystów: Aleksandrę Dąbek, Tomasza Maruta, Viet Trung Nguyena oraz Marcina Wieczorka. Szczegółowy harmonogram koncertów znajduje się na stronie www.muzeum.nifc.pl.

Zapraszamy po odbiór bezpłatnych wejściówek od godz. 18:00. #RokRomantyzmuPolskiego.

Źródło informacji NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.05.2022, 09:07
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ