Newsletter

Ludzie i kultura

CRRC „China Bookshelf” zakłada chińskie biblioteki kulturalne w Australii

12.01.2021, 16:18aktualizacja: 12.01.2021, 16:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

„China Bookshelf"
„China Bookshelf"

MELBOURNE, Australia, 12 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ -- CRRC Corporation Limited („CRRC”, 1766.HK), jedna z największych na świecie firm produkujących sprzęt do transportu kolejowego, w grudniu ubiegłego roku dostarczyła do Melbourne w Australii ponad 575 książek z gatunku literatury faktu, które swoją tematyką przybliżają Chiny w najróżniejszych wymiarach. Realizacja projektu „China Bookshelf” (Chińska biblioteczka) stanowi inaugurację projektu CRRC promującego wymianę kulturalną między Chinami a Australią oraz mającego na celu stworzenie integracyjnej społeczności opartej na wzajemnym zaufaniu.

China Bookshelf stworzy minibiblioteki, które będą koncentrować się na Chinach i chińskiej kulturze na całym świecie. Książki będą udostępniane zarówno pracownikom CRRC, jak i odbiorcom zewnętrznym spoza Chin. Przewidziano, że w salonie dla pracowników CRRC Times Electric w Melbourne znajdzie się łącznie 275 książek dostarczonych tym razem do Australii, zaś pozostałych 300 będzie udostępnionych społeczności lokalnej w ramach biblioteki.

Książki wybrane na potrzeby projektu są wydawane przez czołowych chińskich wydawców i obejmują szeroki zakres elementów kulturowych Chin, a także wprowadzają w tematykę chińskiego przemysłu kolejowego. Zwracając uwagę na zwyczaje, tradycje, historię, architekturę, geografię, filozofię, jak również politykę i procesy polityczne, minibiblioteka zapewni czytelnikom szeroki dostęp do wiedzy na temat dawnych i współczesnych Chin, wzmacniając więzi międzyludzkie w społeczności chińsko-australijskiej, ugruntowując tym samym jej głębokie, wzajemne zrozumienie.

„CRRC jest zaangażowana w tworzenie zróżnicowanej i sprzyjającej włączeniu społecznemu kultury korporacyjnej. Podstawą naszej organizacji jest etos otwartej komunikacji” - powiedział Liu Hualong, prezes spółki CRRC.

Projekt China Bookshelf jest odzwierciedleniem dążenia CRRC do stworzenia kultury uczciwości i odpowiedzialności, eliminując konflikty kulturowe poprzez poszukiwanie wspólnej płaszczyzny i integrację kulturową z miejscowymi pracownikami i obywatelami.

W 2018 r. firma rozpoczęła szereg działań międzykulturowych mających na celu propagowanie takich działań w Australii jak Dzień Otwarty w zakładzie w Morwell czy sponsorowanie lokalnych meczów koszykówki. CRRC analizuje również możliwości współpracy z australijskimi uniwersytetami w zakresie produkcji, zarządzania i badań naukowych.

Prowadząc intensywną współpracę z lokalnymi partnerami, CRRC podejmuje działania na rzecz wspólnego budowania środowiska sprzyjającego wzajemnym interesom i harmonijnemu rozwojowi z lokalnymi władzami, przedsiębiorstwami i społecznościami.

Więcej informacji można znaleźć na stronie CRRC lub na stronach firmowych w serwisach Facebook, Twitter, Instagram, YouTube.

CRRC

CRRC (CRRC Corporation Limited) jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw produkujących sprzęt do transportu kolejowego, z rocznymi przychodami ze sprzedaży w wysokości 229,01 mld RMB w 2019 roku. Spółka dostarcza produkty i usługi do ponad 100 krajów i regionów oraz posiada 15 międzynarodowych centrów badawczo-rozwojowych. CRRC utworzyła między innymi lokalne bazy produkcyjne w USA, Australii, RPA, Malezji, Turcji i Indiach. Na rok 2019 CRRC uplasowała się na 359 miejscu wśród 500 firm z listy Fortune Global 500.

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418561/1.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418562/2.jpg

Materiał zdjęciowy - https://mma.prnewswire.com/media/1418563/3.jpg

Źródło: CRRC

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.01.2021, 16:18
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ