Newsletter

Cud Miłości – Betlejem w Polsce 2022

13.12.2022, 10:29aktualizacja: 15.12.2022, 15:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

betlejemwpolsce.pl (1)
betlejemwpolsce.pl (1)
29 grudnia (czw.), godz. 19:00
Hala Spodek, Katowice
betlejemwpolsce.pl

• Autorskie wersje świątecznych utworów, premierowe wykonania, a także wspólne kolędowanie na kilka tysięcy głosów.

• 29 grudnia świąteczna atmosfera opanuje katowicki Spodek.

• Dochód z koncertu wesprze podopiecznych hospicjów.

Od dziewięciu lat, podczas kolejnych odsłon wydarzenia „Betlejem w Polsce”, widzowie oraz artyści wspólnie celebrują świąteczny czas. Tak będzie i w tym roku: 29 grudnia spotkamy się w katowickim Spodku, by wzmocnić się nawzajem nadzieją i radością, które niesie ze sobą cud Bożego Narodzenia.

Link do informacji o wydarzeniu: www.betlejemwpolsce.pl
 

betlejemwpolsce.pl (2)

Sprzedaż biletów:
Betlejem w Polsce
Bilety24.pl
KupBilecik.pl
eBilet.pl

W koncercie widzowie usłyszą utwory, w tym kilka premierowych, które nie są typowymi pieśniami bożonarodzeniowymi.

„Niosą one jednak ze sobą wartości, jakie stanowią istotę Bożego Narodzenia – tę, jaka dzisiaj często zanika i zatraca się pod coraz grubszą warstwą jarmarcznych świecidełek. Epicentrum świąt stanowi miłość. Czujemy ją wówczas, gdy wspieramy potrzebujących, gdy ktoś wyciąga dłoń. Jesteśmy szczęśliwymi ludźmi, jeśli bliscy nas kochają, a my możemy odwzajemniać ich uczucie. Potencjał miłości istnieje zarówno w rzeczach wielkich, jak i w drobnych gestach. Miłość nie jest >>stanem wyjątkowym<<, choć wyjątkowo dobrze wpływa na stan naszego ducha” – mówi Adam Guzdek, pomysłodawca i organizator cyklu „Betlejem w Polsce”.

Piosenki i pieśni, które mówią o cudzie miłości, wykonają - pod artystycznym przewodnictwem Adama Szewczyka - Beata Bednarz, Gabi Gąsior, Magda Anioł, Marta Król, Beata Przybytek, Agnieszka Twardowska, Iza Szafrańska, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Rafał Siwek, Mietek Szcześniak, Adam Krylik, Arkadio i DeocentriCity.

Premiera – Nowy Teledysk: „Kolęda na strunie serca” – Janusz Radek i Aga Twardowska

betlejemwpolsce.pl (3)

Link do klipu – Youtube: "Kolęda na strunie serca" https://www.youtube.com/watch?v=M8eOH2IFrrU

PREMIERA TELEDYSKU 14.12.2022 r. o godzinie 10:00

Link do ściągnięcia Klipu; "Kolęda na strunie serca" https://drive.google.com/drive/folders/1G3ljoIDeij6ZMynLj5TN6kjCX3pawPAG

Na scenie wystąpią również aktorzy Teatru EXIT – Asia Sych, Natalia Lewandowska i Marcin Konik. Tę teatralną grupę, od lat prowadzi Maciek Sikorski; w tym roku jest on także autorem koncepcji wizualnej oprawy całego wydarzenia.

Pomimo tego jednak, że wszędzie i w każdym czasie można znaleźć miejsce i czas dobry dla miłości, to zawsze pozostaje ona cudem – czymś niewyjaśnionym i niepojętym. Bezgranicznie pięknym. Narodzenie Boga i Święta Bożego Narodzenia pozwalają nam poczuć ten cud miłości w szczególny sposób.

„Z pewnością jednak miłość rozumiana jako miłosierdzie jest wartością szczególną. To współodczuwanie z drugim człowiekiem; to empatia, która jednak musi wyrażać się w działaniu. >>Betlejem w Polsce<< nigdy nie zapomina o tej powinności: w tym roku wspieramy podopiecznych hospicjów” – dodaje Adam Guzdek.

Z wielkim sercem także uczestnicy widowiska zaśpiewają wspólnie polskie pieśni bożonarodzeniowe, na które przyjdzie czas – w drugiej części wydarzenia.

„Doświadczenie poprzednich edycji Betlejem uczy, że Polacy chcą wspólnie kolędować; że daje im to wielką radość i poczucie bycia wspólnotą. W Katowicach zaśpiewamy wiele polskich kolęd. Mamy wielką nadzieję, że dołączycie do niej i z nią już całym sercem pozostaniecie. Wówczas Cud Miłości się spełni” – mówi Adam Guzdek, zachęcając do udziału w koncercie.

BETLEJEM BOX

Tym razem na słuchaczy czeka wyjątkowy Betlejem BOX zawierający 108 najpiękniejszych kolęd z Polski i świata.

To unikatowy zbiór pieśni bożonarodzeniowych i adwentowych.

To utwory od IV wieku do współczesności z różnych kultur, tradycji i narodów.

Z różnych krain historycznych, geograficznych.

To ogromne dziedzictwo kultury, które wspólnie zachowaliśmy dla przyszłych pokoleń dla całej ludzkości.

Na 9 płytach zostały zamieszczone wybrane utwory ze wszystkich dotychczasowych edycji „Betlejem w Polsce”, wykonane przez wybitnych artystów sceny muzycznej.

Dostępne cyfrowo lub audio.

betlejemwpolsce.pl (4)

Link do zakupu najnowszej płyty „Polskie Betlejem” oraz Boxa „Betlejem”
https://ambasadormilosierdzia.pl

Materiały dla mediów

Źródło informacji: betlejemwpolsce.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.12.2022, 10:29
Źródło informacji betlejemwpolsce.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ