Newsletter

Częstochowa: Listopadowe ,,Twarze Przyszłości”

04.11.2020, 11:15aktualizacja: 04.11.2020, 11:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa
Trwa miejski projekt na jubileusz 800 lat pisanej historii Częstochowy. Jako że przed nią z pewnością jeszcze długie dzieje – i lepsze niż obecny czas pandemii – co miesiąc przyglądamy się kolejnej ósemce związanych z naszym miastem młodych ludzi, o których jeszcze pewnie wiele razy usłyszymy. Choć już mają sporo sukcesów na koncie.

A listopadowe grono ,,Twarzy Przyszłości” tworzą:

Michał Knaś – tancerz, choreograf, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca ludowego. Wychowanek m.in. Jarosława Świątka – obecnego kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Współtwórca „Folkonocy” w ramach 13. Nocy Kulturalnej. Laureat nagrody Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Polskich Tańców Narodowych i Regionalnych. Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Choreografów.  

Piotr Jakubowski – ratownik medyczny, informatyk, specjalista BHP. Absolwent Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, Uniwersytetu  Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego na kierunku BHP.  W SP ZOZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie pracuje jako kierownik zespołu ratownictwa medycznego oraz dyspozytor medyczny. Podczas pandemii – w karetce ratunkowej. Jest też Prezesem Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa i Łączności RESCUE TEAM, które m.in. propaguje zasady pierwszej pomocy.

Agnieszka Jeż – policjantka Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu V; wcześniej pracowała w Straży Miejskiej. Promuje Częstochowę w biegach ulicznych, przełajowych i przeszkodowych. Ma na koncie wiele sukcesów – m.in.:  obronione piąty raz z rzędu I miejsce podczas Jubileuszowego Marszobiegu Prewencji Policji o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach czy I miejsce w ramach III Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Marka Sienickiego.

Jakob Kosel – model pracujący w Polsce i poza nią. Uczestniczył w wielu sesjach zdjęciowych, m.in. w kampanii reklamowej znanej marki biżuterii. Jest też ratownikiem i instruktorem pływania. Wraz z Karoliną Gilon był ambasadorem kampanii społecznej mającej na celu m.in. zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV.

Dziarma – dała się poznać publiczności biorąc udział w programach typu ,,talent show”. W 2015 r. otrzymała nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategorii Najlepszy Radiowy Debiut. W grudniu 2019 r. ukazał się jej debiutancki minialbum „V”, którym bezkompromisowo wkroczyła do polskiego hip-hopu. W rapowej konwencji mówi o tym, jak świat znany z wersów jej kolegów wygląda od drugiej strony – kobiecej.

Marek Pospieszalski – absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Ogromny wpływ na jego rozwój twórczy miało środowisko skupione wokół zespołu Tie Break. Przez prestiżowy niemiecki magazyn „JazzThing” został wybrany na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie. Prowadzi własny kwartet oraz duet Malediwy z Qbą Janickim. Jest jednym z filarów kwintetu Wojtka Mazolewskiego. Jako muzyk sesyjny brał udział w dziesiątkach koncertów radiowych i telewizyjnych oraz  nagraniach kilkudziesięciu albumów.

Martyna Mosiołek – fryzjerstwo towarzyszy jej od zawsze, jako pasja i rodzinna tradycja. W dorobku ma  nagrody w wielu prestiżowych konkursach – m.in. II miejsce w XII Konkursie Sztuki Fryzjerskiej w kategorii kreatywnej open TOP CITY. Była finalistką konkursu stylizacji modowych podczas HairShow – Fryzjerstwo i Moda. Pracuje w całej Polsce – także w rodzinnej Częstochowie – na sesjach modowych.

Matylda Sałajewska – artystka i aktywistka działająca w przestrzeni filmu, instalacji i dizajnu. Realizuje projekty interaktywne i edukacyjne, często związane z tematyką społeczną i ekologiczną oraz filmy dokumentalne, projekty multimedialne i street-artowe. Dwukrotna zdobywczyni „Śląskiej Rzeczy” w kategorii najlepsza identyfikacji wizualna – za projekt „Guck mal! Schlesien” i najlepszy projekt w kategorii grafika użytkowa za książkę „Śląskie od kuchni”. Nominowana przez radiową „Trójkę” do tytułu ,,Kulturysty Roku 2011”. Organizuje zbiórki na rzecz koni rzeźnych, a wykupionym zwierzętom szuka nowych domów.

Więcej informacji o całym projekcie ,,Twarze Przyszłości” oraz wszystkich jego uczestniczkach i uczestnikach na stronie http://twarze.czestochowa.pl/

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.11.2020, 11:15
Źródło informacji Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ