Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Konkurs organizowany był w ramach programu „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. Celem inicjatywy było wyróżnienie osób, które z największym zaangażowaniem wspierają rodziny z terenu województwa śląskiego, prowadząc działania na rzecz lokalnych społeczności i polityki prorodzinnej.
Tegoroczną laureatką z najwyższą liczbą punktów została Elżbieta Ferenc, zgłoszona przez Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla Rodziny”. Jej wieloletnia działalność obejmuje wszechstronną pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Pracuje na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów, osób z niepełnosprawnościami, a także tych, którzy zmagają się z uzależnieniami, bezdomnością czy ubóstwem.
W gronie wyróżnionych znalazły się również osoby, które z pasją i determinacją angażują się w działania na rzecz rodzin. Bożena Pruś została doceniona za inicjatywy wspierające rodziny w codziennym funkcjonowaniu, Ewa Pruska za zaangażowanie w rozwój pieczy zastępczej, a Bogusława Ciukaj za długofalową pomoc kobietom z dziećmi, które mierzą się z bezdomnością, przemocą i kryzysami. Nagrodę otrzymała także Małgorzata Oleksy, twórczyni projektu „Opatrunek na złamane skrzydła”, skierowanego do osób w potrzebie.
Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich nieocenione zaangażowanie w budowanie lepszego życia dla rodzin i społeczności lokalnych.
20 marca podczas Sesji Rady Miasta, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk złożył gratulacje Pani Elżbiecie Ferenc za jej wynik w konkursie ,,Przyjaciel Rodziny 2024’’.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 20.03.2025, 17:50 |
Źródło informacji | UM Częstochowa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Do 12 maja trwa nabór VeloTalent. Artyści walczą o stypendium VeloBanku
- 25.04.2025, 10:49
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: VeloBank
-
Image
Vivat Szczepkowski! 100-lecie paryskiego sukcesu
- 25.04.2025, 10:08
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Milanowskie Centrum Kultury
-
Image
Majówka pełna historii – jedyna okazja w roku, aby zobaczyć na żywo Konstytucję 3 Maja 1791 r.
3 maja 2025 r. w 234. rocznicę uchwalenia przełomowego dokumentu - Konstytucji 3 maja 1791 r. - uznawanego za pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję o charakterze demokratycznym, odbędzie się specjalny pokaz oryginałów tego dziedzictwa dokumentacyjnego dla szerokiej publiczności. Manuskrypt będzie można podziwiać w godz. 12.00-16.00 w Pałacu Raczyńskich (Archiwum Głównym Akt Dawnych) przy ul. Długiej 7 w Warszawie. „Pokaz Konstytucji 3 Maja to niepowtarzalna okazja, aby zetknąć się z żywym dowodem naszej narodowej tożsamości. Zachęcam wszystkich, nie tylko mieszkańców Warszawy, do osobistego doświadczenia tej historii. Oryginał, przechowywany w Archiwum Głównym Akt Dawnych od wieków, jest nie tylko dokumentem prawnym, ale przede wszystkim symbolem niezłomnego ducha narodu. Jesteśmy dumni, że możemy go Państwu zaprezentować” - informuje dr Paweł Pietrzyk, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.- 25.04.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Archiwa Państwowe
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ