Newsletter

Czy Banksy, artysta bez twarzy, odpowie na wezwanie zwierzaków? Wyjątkowa parodia znanej pracy artysty „Zakaz gry w piłkę” pojawi się na Times Square w Nowym Jorku

20.11.2023, 15:09aktualizacja: 20.11.2023, 15:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Banksy, artysta bez twarzy, rozbudza zainteresowanie tworzeniem sztuki dla zwierząt domowych.

NOWY JORK, 20 listopada 2023 r. /PRNewswire/ -- 11 listopada na Times Square w Nowym Jorku pojawiła się reklama poświęcona znanemu na całym świecie artyście Banksy’emu.

Film parodiujący legendarną pracę „Zakaz gry w piłkę” z udziałem psów i kotów stworzyła i opublikowała amerykańska spółka XOOX. Spółka XOOX, znana z nawiązań do anonimowego artysty Banksy'ego, który tworzy prace z komentarzem politycznym i społecznym na całym świecie, zwróciła się do niego o stworzenie pracy dla zwierzaków. Zostawiły one następującą wiadomość: „Banksy, zadzwoń do nas pod numer +1 866 PET XOOX (866 738 9669) lub napisz na info@xoox.pet”.

Menedżerka XOOX ds. PR Kristen Kim wyjaśniła: „Stworzyliśmy ten film, żeby zwiększyć świadomość potrzeby przepisów na rzecz ochrony zwierząt wobec rosnącego nimi zainteresowania, wykorzystując pracę Banksy’ego, która ilustruje kontrolę społeczną, jakiej podlegają dzieci. Wyraża ona nadzieję Banksy'ego na reformy prawa dotyczącego zwierząt”.

Spółka XOOX wprowadziła aplikację przeznaczoną do obsługi sieci tylko dla zwierzaków (ang. PNS - pet networking service) opartą na krótkich wyzwaniach. Aplikacja oferuje muzykę i gry stworzone specjalnie dla zwierząt oraz narzędzie do diagnostyki moczu. Narzędzie opracowane we współpracy z Medical Cloud umożliwia proste wykrywanie chorób dzięki badaniom moczu. XOOX planuje również wprowadzenie na rynek aplikacji łączącej dane o DNA zwierząt i narzędzie do opisu osobowości MBTI.

Aplikacja XOOX, która pojawiła się na rynku 11 listopada, a cztery jedynki w dacie nawiązują do czworonożnych pupili, jest przeznaczona wyłącznie dla zwierząt. Aplikacja oferuje funkcję, która analizuje wygląd okolicy powiek i oczu zwierząt, służąc jako biometryczne ID działające w oparciu o wykrywanie twarzy, które pozwala zweryfikować ich tożsamość. Zwierzaki mogą tworzyć konta, a właściciele, określani jako „petlersi”, mogą nimi zarządzać.

XOOX przekazuje 1 centa na swoją fundację od każdego utworzonego konta, przyczyniając się do działań na rzecz globalnych praw zwierząt i działań legislacyjnych w tym zakresie.

Kristen Kim, menedżerka ds. PR, wyraziła w swojej wypowiedzi nadzieję: „Pomimo globalnych różnic wierzymy w działania dla dobra zwierząt domowych. Jesteśmy ciekawi reakcji na wiadomość XOOX Banksy'ego, który określa się jako artystyczny terrorysta”.

Spółka: XOOX LAB, INC

Strona internetowa: www.xoox.pet

Źródło: XOOX

KONTAKT:
Kristen Kim
e-mail: Press@xoox.pet 

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.11.2023, 15:09
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii