Newsletter

Dzień Jiangxi w Bułgarii zgromadził mieszkańców, zainteresowanych licznymi atrakcjami

27.09.2023, 08:40aktualizacja: 27.09.2023, 08:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/ Jiangxi Provincial Department of Culture and Tourism
PR Newswire/ Jiangxi Provincial Department of Culture and Tourism

NANCHANG, Chiny, 26 września 2023 r. /PRNewswire/ - Całkiem niedawno, w Chińskim Centrum Kultury w Sofii, stolicy Bułgarii, zorganizowano obchody „Dnia Jiangxi”. Wydarzenie to zostało zainagurowane przez Departament Kultury i Turystyki prowincji Jiangxi, a jego tematem przewodnim były „wspólne chwile” i „wyjątkowa sceneria Jiangxi”. Atrakcje charakterystyczne dla regionu Jiangxi, takie jak wystawa fotograficzna, prezentacja wyrobów porcelanowych wyprodukowanych w mieście Jingdezhen, tradycyjna opera Gan i chińska ceremonia parzenia herbaty, zapewniły lokalnym przedstawicielom regionu i mieszkańcom wspaniałe doświadczenia związane z wymianą kulturalną.

Impreza „Dzień Jiangxi” miała miejsce w Bułgarii, gdzie zaprezentowano klasyczne pieśni ludowe tego obszaru, tradycyjną operę Gan i bułgarskie pieśni. Różnorodne formy aktywności, w tym wystawa zdjęć, prezentacja na żywo i wymiana kulturalna, pozwoliły Bułgarom dowiedzieć się więcej na temat otwarcia i rozwoju, pięknych krajobrazów oraz charakterystycznej kultury Jiangxi, a także promowały komunikację między tymi dwoma miejscami.

Ye Jianchun, gubernator prowincji Jiangxi, podkreślił, że odkąd w grudniu 2020 r. Jiangxi i Sofia oficjalnie nawiązały współpracę partnerską, wzajemna ekspansja i wymiana nieustannie się rozwijają, a przyjaźń między narodami pogłębia się. Wyraził nadzieję, że spotkanie to jeszcze bardziej wzmocni niezwykle korzystną wymianę i współpracę między obiema stronami.

Podczas uroczystości podpisano memorandum pomiędzy dystryktem Sofia i prowincją Jiangxi, potwierdzające wolę wykorzystania swoich atutów i pogłębienia współpracy gospodarczej, handlowej, rolniczej, kulturalnej i turystycznej.

Odnośniki do załączników graficznych:

Odnośnik: https://iop.asianetnews.net/view-attachment?attach-id=442449 

Podpis: przedstawiciele i mieszkańcy zwiedzali wystawę fotograficzną, aby podziwiać krajobrazy i poznać kulturę regionu Jiangxi.

Odnośnik: https://iop.asianetnews.net/view-attachment?attach-id=442459 

Podpis: uroczystości przewodniczył dyrektor generalny Departamentu Kultury i Turystyki prowincji Jiangxi - Mei Yi.

Odnośnik: https://iop.asianetnews.net/view-attachment?attach-id=442460 

Podpis: tradycyjny występ w operze Gan i bułgarskie pieśni.

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2221046/1_Photo_exhibition.jpg 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2221045/2_Event.jpg 

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/2221044/3_Gan_opera.jpg 

Źródło: Jiangxi Provincial Department of Culture and Tourism

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.09.2023, 08:40
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ