Newsletter

Elton John podarował Hard Rock International unikatowy garnitur od Gucciego w zamian za swój legendarny uniform Dodgersów. Artysta wystąpił na festiwalu American Express presents BST Hyde Park

29.06.2022, 08:47aktualizacja: 29.06.2022, 08:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Hard Rock International
PR Newswire/Hard Rock International
Wielokrotnie nagradzany wyróżnieniem Grammy legendarny artysta rozpoczął swoją historyczną trasę koncertową w Londynie w Hard Rock Cafe prywatnym występem i wymianą pamiątek.

HOLLYWOOD, stan Floryda, 28 czerwca 2022 r. /PRNewswire/ -- W ramach legendarnego wydarzenia w historii muzyki Elton John, zdobywca wielu nagród Grammy, dodał swój kultowy garnitur Gucciego do słynnej kolekcji pamiątek Hard Rock w Hard Rock Old Park Lane, gdzie wystąpił również na kameralnym koncercie podczas festiwalu. Charakterystycznym elementem garnituru od Gucciego jest marynarka z szalowymi klapami, która została wymieniona na legendarny uniform Dodgersów - wcześniej wystawiony w Hard Rock Cafe. Garnitur był noszony podczas trasy koncertowej Farewell Yellow Brick Road Tour i obecnie dołącza do kolekcji Hard Rock liczącej ponad 86 tys. legendarnych przedmiotów związanych z muzyką i rozrywką na całym świecie.

Dodatkową niespodzianką było przekazanie przez Hard Rock 100 tys. USD na rzecz fundacji Elton John AIDS Foundation, co zbiegło się w czasie z zakończeniem obchodów 50-lecia Hard Rock International i 50-lecia albumu Eltona „Madman Across the Water”. Galerię zdjęć można obejrzeć tutaj.

Gromadzenie pamiątek Hard Rock rozpoczęło się w Old Park Lane Hard Rock London, pierwszej Hard Rock Cafe, gdzie Eric Clapton oznaczył swoje ulubione miejsce w kawiarni, wieszając na ścianie swoją gitarę. Dzisiaj, 50 lat później, Elton dodaje kolejny element do największej na świecie i najbardziej wartościowej kolekcji autentycznych pamiątek muzycznych w Hard Rock.

„Gdy Hard Rock świętuje 50-lecie istnienia, zaś Elton 50-lecie trasy koncertowej, jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczcić tę okazję, uzupełniając kolekcję o godną pamiątkę podarowaną przez artystę, z którym mieliśmy ogromną przyjemność pracować przez te wszystkie lata – powiedział Jim Allen, prezes Hard Rock International. - Kultowy strój od Gucciego, który podarował nam Elton, będzie upamiętniał te szczególne momenty, jednocześnie pozwalając Hard Rock na celebrowanie historii artystów i przekazywanie ich kolejnym pokoleniom”.

Ogromna kolekcja pamiątek Hard Rock zawiera autentyczne i jedyne w swoim rodzaju przedmioty upamiętniające wszystkie gatunki muzyki, w tym oryginalny, ręcznie napisany tekst piosenki „Imagine” Johna Lennona, dzieła współczesnych artystów, takich jak Billie Eilish i Ed Sheeran oraz inne pamiątki od Eltona Johna. Eksponaty te są odzwierciedleniem DNA marki i stanowią wyraźny element dekoracji wizualnej w każdym lokalu Hard Rock. Więcej informacji o Hard Rock International można znaleźć na stronie https://www.hardrock.com/.

Źródło: Hard Rock International

Zdjęcia - https://mma.prnewswire.com/media/1849250/Hard_Rock_Elton_John_AIDS_Foundation.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/753406/HRBrand_BLACK_2010_24_16_ID_314f48f4d594_Logo.jpg   

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.06.2022, 08:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii