Newsletter

Ferie last minute: sporo wolnych miejsc – hotelarze zabiegają o gości promocjami

16.01.2023, 09:21aktualizacja: 16.01.2023, 11:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Istock (1)
Istock (1)
Kto późno przychodzi sam sobie szkodzi – stare polskie porzekadło nie ma zastosowania w przypadku tegorocznych ferii. Ci, którzy decyzję o zimowym wypoczynku zostawili na ostatnią chwilę mają w czym wybierać. Ponadto w obliczu zmniejszonego popytu branża kusi promocyjnymi ofertami – wynika z analizy platform rezerwacyjnych Noclegi.pl i Nocowanie.pl.

„Chociaż pierwsza tura ferii dla pięciu województw już się rozpoczęła, wolne miejsca znajdziemy praktycznie z dnia na dzień, nawet w najbardziej popularnych narciarskich miejscowościach – podkreśla Tomasz Zaniewski, wiceprezes spółek Nocowanie.pl i Noclegi.pl. – Mamy do wyboru zakwaterowanie w obiektach różnego typu pod względem standardu, lokalizacji i cen” – dodaje.

Średnia wartość rezerwacji dla jednej osoby za noc to 117 złotych. Dla czteroosobowej rodziny wiązałoby się to z wydatkiem powyżej 3000 złotych, jednak w praktyce można znaleźć oferty pozwalające zaoszczędzić nawet połowę tej kwoty.

„Warto szukać też ofert specjalnych. Mniejszy o 30 proc. względem zeszłego roku poziom rezerwacji skłonił rodzimą branżę do tego, żeby powalczyć o gości cenami – wyjaśnia Zaniewski. – Przykładem może być akcja specjalna Noclegi.pl, w której blisko 400 obiektów w popularnych miejscowościach do końca lutego proponuje zniżkę o 14 proc. od standardowych cen”.

A Polacy najwyraźniej szukają oszczędności. W tym sezonie największą popularnością cieszą się kwatery i pokoje prywatne, których udział w rezerwacjach wzrósł względem zeszłego roku, kosztem nieco droższych apartamentów. Mając do dyspozycji tańsze opcje, jeszcze rzadziej niż w zeszłym roku turyści wybierają hotele. Polacy nie tylko stawiają na mniej kosztowne rozwiązania, ale też skracają wyjazdy. Zaledwie jedna piąta rezerwacji to wyjazdy na cały tydzień. Średnio wyjedziemy na 4-5 dni, w grupach 3-4 osobowych.

Tradycyjnie najchętniej wypoczywamy w górach. Ponad połowa wszystkich zapytań w platformach Nocowanie.pl i Noclegi.pl dotyczy obiektów położonych w województwie Małopolskim. W pierwszej piątce najczęściej przesyłanych zapytań znalazły się: Zakopane, Białka Tatrzańska, Karpacz, Szklarska Poręba i Krynica Zdrój. Co ciekawe w zimowej stolicy Polski nie jest w tej chwili najdrożej. Średnia cena rezerwacji za osobę za noc kształtuje się w tej chwili na poziomie 107 złotych (w zeszłym roku było to 97 złotych). Więcej za noc za osobę trzeba zapłacić w Karpaczu (średnio 118 złotych) czy w Białce Tatrzańskiej (141 złotych).

Pewną ciekawostką w tym sezonie jest wzrost zainteresowania miejscowościami nadmorskimi. Mozna zauważyć zwiększoną liczbę zapytań dotyczących obiektów w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim czy Sarbinowie.

KONTAKT:
Joanna Karpińska
Tel. kom.: (+48) 501 738 565

Źródło informacji: Nocowanie.pl

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.01.2023, 09:21
Źródło informacji Nocowanie.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.