Newsletter

Festiwal Štěrkovna Open Music świętuje 20. urodziny z Ewą Farną i zespołem Tři Sestry

02.11.2023, 11:32aktualizacja: 02.11.2023, 11:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

New Wind Production (1)
New Wind Production (1)
Festiwal Štěrkovna Open Music w przyszłym roku będzie obchodził swoje 20-lecie. Organizatorzy przygotowują wielkie przyjęcie urodzinowe. Wystąpi na nim na przykład najbardziej utytułowana współczesna czeska piosenkarka Ewa Farna, której kilka lat temu udało się trzykrotnie wyprzedać wszystkie miejsca na praskiej O2 Arenie. Z gratulacjami przyjedzie również legendarny zespół Tři Sestry. Będzie to ich pierwszy występ na festiwalu odbywającym się nad brzegiem jeziora Hlučín w dniach 25-26 lipca 2024 roku, zapowiedział dziś w imieniu organizatorów David Moravec, dyrektor festiwalu. Wcześniej organizatorzy ogłosili, że wystąpią również Divokej Bill, Rybičky 48, Vojta Dyk i jego projekt D.Y.K. oraz zespół No Name.

„Kiedy przygotowywałem pierwszą edycję Štěrkovna Open Music w 2005 roku, nie miałem pojęcia, że za 20 lat nadal będę układał program na 20. jubileuszową edycję. Ale teraz jestem bardzo szczęśliwy, że festiwal rozwinął się z czysto lokalnego wydarzenia w popularny i poszukiwany program o ogólnokrajowym zasięgu. Dowodem na to jest fakt, że Štěrkovna jest obecnie trzecim co do wielkości festiwalem w kraju morawsko-śląskim i największym poza Ostrawą” - powiedział Moravec.

Dodał, że nadchodzący rok jubileuszowy również zasługuje na wyjątkowy program.

„Udało nam się wymieszać muzyczny koktajl składający się z dwóch podstawowych składników. Na przykład zespoły, które od dawna są wewnętrznie związane z festiwalem lub grały tu częściej; do tego są wykonawcy, którzy są legendami czeskiej sceny i nigdy wcześniej tu nie byli. Mamy też specjalne przyprawy, przez które rozumiemy nasze niezwykłe projekty. Już dziś możemy zdradzić, że na każdy dzień przygotowujemy jeden duży projekt z orkiestrą. Wkrótce ujawnimy więcej szczegółów na ich temat” - powiedział.

Jednym z zespołów, które po raz pierwszy wystąpią na Gravel Open Music, będzie grupa Tři Sestry. Legenda tzw. czeskiego rocka pubowego długo opierała się zaproszeniu na hulczyńską imprezę. Muzycy w tradycyjnym terminie festiwalu przebywają na wakacjach. „Po latach udało nam się jednak wszystko pogodzić i Tři Sestry będzie jedną z gwiazd czwartkowego programu” - dodał Moravec. Z kolei Ewa Farna występowała na festiwalu już kilkukrotnie. Po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy przyjechała ze swoim wówczas jeszcze pierwszym przebojem „Měls me vůbec rád”. Teraz powraca jako dojrzała artystka, która może poszczycić się mianem najbardziej utytułowanej piosenkarki w historii.

Organizatorzy planują opublikować większość programu przed świętami Bożego Narodzenia.

„Obejmuje to kilka naprawdę wyjątkowych projektów na przyszły rok” - powiedział Matěj Ostárek, inny z organizatorów.

Powiedział również, że po tegorocznej najbardziej udanej edycji w historii teren festiwalu nie ulegnie znaczącym zmianom.

„Zdecydowanie nie będziemy zwiększać pojemności. Pozostanie taka sama jak w tym roku. Wręcz przeciwnie, pracujemy nad poprawą jakości usług i aspektu wizualnego. Chcemy zaangażować w przygotowania architektów, którzy pomogą nam w aspekcie wizualnym. Będziemy również pracować nad zrównoważonym rozwojem wydarzenia. Prawdą jest również, że festiwal jest dla nas hobby, które chcemy dopracować do jeszcze większej perfekcji" - powiedział Ostárek.

Festiwal odbywa się nad brzegiem jeziora Hlučín od 2005 roku. Koncentruje się na czeskiej i słowackiej scenie muzycznej. Partnerem generalnym jest firma budowlana Tomáš STRAUB s.r.o. Festiwal jest wspierany przez kraj morawsko-śląski.

Źródło informacji: New Wind Production

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.11.2023, 11:32
Źródło informacji New Wind Production
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ