Newsletter

Grudziądz: Stypendia dla twórców kultury

12.01.2024, 08:36aktualizacja: 12.01.2024, 08:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Już blisko 90 razy udzielono wsparcia stypendialnego grudziądzkim artystom i ludziom kultury. Sprawdźcie, komu i na co przyznano stypendia w dziedzinie kultury i sztuki na pierwsze półrocze oraz cały bieżący rok.

Ośmiu grudziądzkich artystów, osób zaangażowanych w rozwój kultury otrzymało miejskie stypendia. Wsparcie uzyskali muzycy, literat oraz osoby popularyzujące historię Grudziądza.

Komisja stypendialna złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych Komisji Kultury oraz przedstawicieli Wydziału Kultury i Sportu pozytywnie oceniła wszystkie złożone wnioski. Oto jak prezentują się rozstrzygnięcia:

Marcin Kowalski – muzyk w zespole FACE 2 FACE otrzymane stypendium (4,5 tys. zł) przeznaczy na nagranie i wydanie minialbumu studyjnego zespołu.

Henrykowi Orzechowskiemu – cenionemu działaczowi artystycznemu i społecznemu stypendium (2 tys. zł) pozwoli na wydanie tomiku poetyckiego „Fraszki – ku pogodzie ducha”.

Ks. dr Karol Niedoba otrzymane stypendium w wysokości 3 tys. zł przeznaczy na wydanie folderu edukacyjnego dotyczącego dziejów społeczności ewangelickiej Grudziądza. Wydawnictwo towarzyszyć będzie wystawie „Ewangelicy w Grudziądzu” w ramach obchodów 500-lecia Reformacji w naszym mieście.

Historyk Mateusz Promiński za uzyskane stypendium w wysokości 5 tys. zł zrealizuje materiał filmowy „Malarskie narracje. Opowieści wyjęte z ramy” poświęcony zbiorom malarstwa gromadzonym w grudziądzkim muzeum.

Leszek Leliwa - grudziądzki poeta stypendium (1,3 tys. zł) przeznaczy na wydanie drukiem tomiku poezji „Impresje grudziądzkie”.

Młodemu puzoniście Patrykowi Ostrowskiemu uzyskane pieniądze (4 tys. zł) pozwolą na nagranie autorskiego utworu wraz z teledyskiem promującym Grudziądz oraz własną twórczość.

Daniel Grzybowski - muzyk i realizator dźwięku – za pozyskane stypendium w kwocie 4 tys. zł planuje zrealizować teledysk do autorskiego utworu muzycznego.

Z kolei perkusista zespołu EmMa Krzysztof Szuca przeznaczy otrzymane stypendium (3,5 tys. zł) na nagranie mini-singla zespołu.

Miejskie stypendia artystyczne to forma wsparcia finansowego udzielanego twórcom mieszkającym w Grudziądzu. Wsparcie projektów lokalnych ma motywować ich do podejmowania wyzwań w działalności artystycznej oraz pomaga realizować autorskie projekty w sferze kultury.

Wnioski o przyznanie stypendiów na realizację projektów artystycznych, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury i sztuki oraz edukację artystyczną można było składać do 30 listopada minionego roku. Na stypendia artystyczne w bieżącym roku w budżecie miasta zarezerwowano kwotę 30 tys. zł.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku. Dotychczas 88. razy udzielono tej formy wsparcia grudziądzkim artystom i ludziom kultury.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 12.01.2024, 08:36
Źródło informacji UM Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii