Newsletter

Gwiazdorska obsada i sportowa zabawa – siatkarskie imprezy odpowiedzią na zwolnienia z WF-u

20.12.2022, 09:20aktualizacja: 20.12.2022, 09:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Orły Sportu
Fundacja Orły Sportu
W tym roku ponad 1000 dzieci w 6 lokalizacjach w całej Polsce mogło wziąć udział w niezwykłej lekcji WF-u. Fundacja Orły Sportu wraz z Glinka Academy z Małgorzatą Glinką na czele zaprosiła szkolną młodzież na niezwykły trening siatkarski pod okiem najlepszych specjalistów w tej dyscyplinie. Akcję wspierało aż 67 wolontariuszy sportowych.

„Rozwój fizyczny dziecka jest niezwykle ważny, ponieważ aktywność ruchowa rozwija nie tylko mięśnie i polepsza kondycję fizyczną, ale również ma ogromny wpływ na rozwój koordynacji, koncentracji oraz wielu umiejętności społecznych – mówi prezes Fundacji Orły Sportu Rafał Wosik – Sporty zespołowe są doskonałą formą aktywności dla młodego człowieka. Pozwalają na świetną zabawę i jednocześnie trening fizyczny i psychiczny.

Niestety, jak pokazują statystyki fala masowych zwolnień z lekcji WF-u wciąż nie została opanowana. Problem ten nasilił się po okresie pandemii. O nadmiernej absencja na lekcjach WF-u mówi się od lat, ale ta sprawa wciąż pozostaje nierozwiązana. W ocenie specjalistów zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego mogą dotyczyć nawet 30 proc. uczniów. Parlamentarzyści mówią od dłuższego czasu o konieczności wprowadzenia zmian systemowych, które ten odsetek zmniejszą. Statystyki epidemiologiczne bowiem nie wskazują na to, żeby aż tak wzrosła liczba chorych w kraju dzieci.

Odpowiedzią na niepokojące dane są projekty Fundacji Orły Sportu. Dzięki staraniom tej organizacji tym roku powrócił program „Wielka Lekcja WF z siatkówką 2022”. W ramach tego działania w 6 lokalizacjach w Polsce odbyły się niezwykłe zajęcia fizyczne, które miały przełamać niechęć do sportu i aktywności w szkołach.

„Nasze główne założenie to stworzenie atrakcyjnych imprez pełnych zabawy i aktywności, dających dzieciom poczucie satysfakcji i radości – dodaje Rafał Wosik. – Stawiamy na luźną atmosferę, ciekawą formę zajęć, niebanalny sprzęt oraz inspirację płynącą ze strony sportowych idoli”.

Na uczestników czekała wspólna rozgrzewka w dynamicznej formie – pojawiły się tańce i zumba. Potem rozpoczęły się różnorodne zajęcia z piłką w formie stacji. Na młodszych i starszych uczniów czekał m.in. berek siatkarski, podawanie piłki góra i dół oraz prawo i lewostronne podania w dwóch rzędach, odbijanie piłki przez siatkę, sztafeta z piłkami oraz wyścig piłek w kole. Dzieci mogły spróbować swoich sił na refleksomierzu. Zadanie nie było proste - tu liczyła się koncentracja, spostrzegawczość i szybkość. Poza sportowymi atrakcjami zadbano o aspekt edukacyjny. Dzieci mogły wziąć udział w lekcji patriotycznej oraz quizie historycznym. Dla każdego uczestnika przygotowany został pamiątkowy medal oraz atrakcyjne gadżety sportowe.

W każdej imprezie uczestniczyło od 170 do 250 dzieci szkolnych. Lekcje przeprowadziła ekipa z organizacji Glinka Academy wraz z Małgorzatą Glikną na czele. To właśnie ikona polskiej piłki siatkowej i wielokrotnie utytułowana sportsmenką była główną atrakcją wydarzeń. Możliwość spotkania się z najlepszą zawodniczką, zagrania wspólnie w siatkę oraz możliwość porozmawiania z nią osobiście dała dzieciom masę motywacji do działania. W rozmowie pani Małgorzata opowiedziała swoją nie zawsze łatwą drogę do sukcesu, podzieliła się przygodami i niespodziankami jakie postawił przed nią los ale też zachęciła dzieci do nauki i regularnej aktywności.

Obserwując zaangażowanie z jakim mali adepci sportu uczestniczyli w Wielkiej Lekcji WF z siatkówką jednego można być pewnym – na takie zajęcia nikt nie przyniesie zwolnienia.

Projekt Wielka Lekcja WF z siatkówką 2022 finansowany jest ze środków, których dysponentem jest Minister ds. Sportu i Turystyki.

Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.12.2022, 09:20
Źródło informacji Fundacja Orły Sportu
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.