Newsletter

Historianaprawde.pl - nowy portal historyczny w pełni dostosowany do potrzeb osób niewidomych

11.12.2023, 09:18aktualizacja: 11.12.2023, 09:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego
Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego
Jednym z celów Fundacji Historycznej im. Mariana Rejewskiego jest promowanie historii Polski oraz budowanie postaw patriotycznych poprzez poznawanie własnej historii zarówno w odniesieniu do kraju i narodu, jak i swoich małych ojczyzn. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Wolności w ramach projektu PROO udało się powołać do życia portal internetowy Historia naprawdę (www.historianaprawde.pl).

To, co zasadniczo wyróżnia ten portal od innych, jest jego pełne przystosowanie do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych. Nie tylko poprzez implementację wytycznych WCAG 2.1, lecz także - co stanowi całkowite novum wśród tego typu portali - każdy artykuł czytany jest przez lektora.

Na portalu oprócz tekstów historycznych można odsłuchać podcastów historycznych oraz obejrzeć filmy dokumentalne przygotowywane przez redaktorów współpracujących z portalem.

Źródło informacji: Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 11.12.2023, 09:18
Źródło informacji Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ