Newsletter

Ile kosztuje tydzień ferii zimowych w Wiśle

06.02.2023, 13:19aktualizacja: 06.02.2023, 13:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

WislanskiSkiPass.pl (1)
WislanskiSkiPass.pl (1)
Trwają ferie zimowe. W tym roku rozpoczynały się bez śniegu, na szczęście bardzo szybko pogoda wróciła na zimowe tory i obecnie można cieszyć się wyjątkową, białą aurą. Warto wybrać się zatem w góry, aby poszaleć nieco na stokach. Przed podróżą warto sprawdzić ile w tym roku zapłacimy za wypoczynek w górach. Analizie poddano koszt zimowego wyjazdu na narty dla rodziny 2+2, spędzanego pięć dni w Wiśle.

Ile kosztuje tydzień ferii zimowych w Wiśle

Trwają ferie zimowe. W tym roku rozpoczynały się bez śniegu, na szczęście bardzo szybko pogoda wróciła na zimowe tory i obecnie można cieszyć się wyjątkową, białą aurą. Warto wybrać się zatem w góry, aby poszaleć nieco na stokach. Przed podróżą warto sprawdzić ile w tym roku zapłacimy za wypoczynek w górach. Analizie poddano koszt zimowego wyjazdu na narty dla rodziny 2+2, spędzanego pięć dni w Wiśle.

Ile zapłacisz za transport

Do oszacowania wybrano popularne kierunki. Uwzględniono transport w jedną stronę własnym autem i pociągiem dla 4-osobowej rodziny.

 

Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen paliwa ze stycznia 2023 i biletów PKP

Koszt transportu własnym autem jest oczywiście uzależniony od spalania, dla kalkulacji przyjęto średnie zużycie paliwa na poziomie 8l/100km.

Cena biletów PKP uzależniona jest od daty zakupu oraz zniżek, jakie przysługują pasażerom. W przedsprzedaży ceny są znacznie niższe, można skorzystać z promocji i kupić bilety nawet kilkadziesiąt procent taniej.

Ile kosztuje nocleg w Wiśle

Pod uwagę wzięto noclegi w hotelach o średnim standardzie, domki, apartamenty w pensjonatach i pokoje w gospodarstwach agroturystycznych zlokalizowanych w Wiśle.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie średnich cen podanych na portalu booking.com

W Wiśle zlokalizowana jest bardzo duża ilość obiektów noclegowych. Od gospodarstw agroturystycznych po 5-gwiazdkowe hotele. Łącznie jest ponad 500 miejsc, w których można się zatrzymać i spędzić niezapomniane ferie zimowe. Każdy miłośnik Beskidu Śląskiego znajdzie tu swoje miejsce. Hotelarze mają w swojej ofercie również dodatkowe rabaty, min. na zabiegi w spa oraz karnety na wyciągi narciarskie.

Koszt posiłków

W większości obiektów śniadanie jest wliczone w cenę noclegu. Podawane jest zazwyczaj w formie bufetu szwedzkiego, aby każdy znalazł coś dla siebie. Można również zaopatrzyć się w niezbędne produkty i przygotować śniadanie samodzielnie.

W Wiśle praktycznie na każdym kroku znajdują się lokale gastronomiczne - restauracje regionalne, kuchnie świata, pizzerie.

Średnie ceny najpopularniejszych dań regionalnych:

 • Kwaśnica - ok. 20 zł
 • Żurek - ok. 22 zł
 • Tradycyjny kotlet schabowy z dodatkami - ok. 40 zł
 • Żeberka z dodatkami - ok. 45 zł
 • Pstrąg górski - ok. 47 zł
 • Zestawy dla dzieci - kotleciki z kurczaka, naleśniki - ok. 22 zł
 • Obiad dla jednej osoby, wraz z napojami kosztować będzie około 60 zł.

Karnety narciarskie

Ferie zimowe to najlepszy czas na spotkanie ze sportami zimowymi. Wiślańskie stoki są doskonale przygotowane zarówno do stawiania pierwszych kroków, jak i dla zaawansowanych narciarzy. W rejonie znajduje się spora ilość świetnie wyposażonych wypożyczalni oraz duża baza doświadczonych instruktorów. Poniżej zebrano informacje na temat średniego kosztu karnetów Wiślańskiego Skipassu, które są dostępne w opcjach od 6-godzinnego po karnet całosezonowy.

Ceny karnetów na 5. dniowy wyjazd przedstawiają się następująco:

Źródło: Opracowane na podstawie cen podanych na stronie sklep.wislanskiskipass.pl

Wiślański Skipass oferuje rabaty na zakup skipassów, wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://sklep.wislanskiskipass.pl/ 

Korzystając z noclegu w Wiśle można otrzymać 10% rabatu na zakup wszystkich karnetów Wiślańskiego Skipassu.

Wybierając Beskid Śląski na destynację swoich ferii zimowych trudno odczuć monotonię, ponieważ zaopatrując się w jeden karnet można szusować aż w 12 ośrodkach narciarskich. Każdy znajdzie stok dopasowany stopniem trudności do swoich umiejętności. Dodatkowo w ciągu jednego dnia można zmieniać ośrodki narciarskie dowolną ilość razy. Różnorodność i bliska odległość między stokami pozwala w pełni wykorzystać zakupiony karnet. Najbliższe ośrodki dzieli zaledwie kilkanaście metrów. Większość stoków oddalona jest od siebie o kilka kilometrów. Niemniej jednak, nawet ta odległość niesie za sobą wiele pozytywów - pozwala zwiedzić i poznać jedno z bardziej urokliwych miejsc w Polsce, jakim jest Beskid Śląski.

Dodatkowe atrakcje

Oprócz nart, Wisła i najbliższa okolica oferuje jeszcze inne atrakcje. W wolnym czasie możecie udać się na:

 • zimowy plac zabaw 25 zł/osoba,
 • park zimowy - lodowisko dorośli 30 zł, dzieci i młodzież powyżej 5. roku życia 18 - 20 zł,
 • aquapark dorośli 70 zł/1,5 godziny, dzieci do lat 14. 35 zł/1,5 godziny,
 • Muzeum Koronki w Koniakowie bilet wstępu dorośli i młodzież 8 zł.

Podsumowanie kosztów

Wisła to doskonały kierunek na ferie zimowe. Przy wyjeździe na 5 dni nocleg będzie kosztował, w zależności od wyboru obiektu, około 1000/1500 - 3000 złotych. Wybierając hotel wyższej klasy, zapłacimy około 5000 - 6000 złotych. Wyżywienie wyniesie około 300 - 400 zł za dzień. Karnet pięciodniowy na stok narciarski to koszt około 450zł za osobę. Chcąc skorzystać z dodatkowych atrakcji należy doliczyć około 100 - 150zł za osobę. Koszt transportu powinien zostać ująć indywidualnie.

Źródło informacji: WislanskiSkiPass.pl

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.02.2023, 13:19
Źródło informacji WislanskiSkiPass.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii