Newsletter

Ludzie i kultura

Inauguracja jubileuszu online z okazji 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie

22.01.2021, 14:55aktualizacja: 22.01.2021, 16:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum zaprasza do wzięcia udziału w transmisji online z Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, w której 26 stycznia br. o godz. 11.15. odbędzie się uroczysta inauguracja obchodów 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku. Link do transmisji: https://youtu.be/ltnlfIhncho

W uroczystości weźmie udział m.in. prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, a także przedstawiciele partnerów i mecenasów zamku.

Pragniemy przywołać emocje z tamtego czasu, wrócić do złożonej historii odbudowy zamku, przypomnieć wagę tak bezprecedensowego przedsięwzięcia, które spowodowało, że zamek wraz ze Starym Miastem w Warszawie został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obchody jubileuszu zaplanowane zostały na 4 lata, od 2021 do 2024 roku, kiedy przypada 50. rocznica oddania gmachu w stanie surowym oraz 40. rocznica udostępnienia zamku publiczności. W tym czasie będziemy organizować wydarzenia zarówno odwołujące się do historycznej przeszłości, jak i promujące naszą obecną działalność.

Patronat honorowy nad jubileuszem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński, został natomiast przewodniczym Komitetu Honorowego.

Podkreślamy również udział KGHM Polska Miedź jako mecenasa zamku oraz Totalizatora Sportowego w roli partnera strategicznego. Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen i Poczta Polska.

Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.01.2021, 14:55
Źródło informacji Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ