Newsletter

Ludzie i kultura

Jarocin: Trwają odbiory techniczne amfiteatru

29.06.2021, 23:11aktualizacja: 29.06.2021, 23:13

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Dobiegają końca prace przy budowie nowego amfiteatru w Jarocinie. Trwają odbiory techniczne. 27 czerwca sprawdzone zostało nowe oświetlenie.

Zielony amfiteatr powstał w Parku Radolińskich, tuż obok miejsca, gdzie przez wiele lat triumfy święciła betonowa budowla, na której odbywały się pierwsze festiwale rockowe w Jarocinie.

Pierwotny obrys fundamentów amfiteatru z lat 70-tych został wyróżniony murkiem z betonu architektonicznego. Wnętrze starej sceny porosła trawa, a o historii tego miejsca przypominają różne elementy, wypisane teksty oraz interaktywna mała architektura.

Koncepcja zielonego amfiteatru realizuje założenie „maksimum zieleni - minimum betonu”. Teren amfiteatru został wyposażony w system nawadniania, aby nawet w upalne lato utrzymywać w dobrym stanie nawierzchnie trawiaste. Obiekt został oświetlony i objęty systemem monitoringu i nieodpłatnym dostępem do internetu. Obiekt będzie otwarty, ogólnodostępny, pełniący zarówno funkcję miejsca codziennego wypoczynku i rekreacji, jak również koncertów, występów i imprez.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.06.2021, 23:11
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ