Newsletter

Jedwabny Szlak Xinhua: Chiny promują ochronę, dziedzictwo i walory kulturalne obszarów w obrębie rzeki Jangcy

14.11.2023, 16:48aktualizacja: 14.11.2023, 17:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PEKIN, 14 listopada 2023 /PRNewswire/ -- W ostatnich latach chińskie miasta położone wzdłuż rzeki Jangcy, najdłuższej drogi wodnej w Chinach, w tym Nankin, Chongqing i Wuhan, starały się wykorzystywać możliwości rozwoju kulturalnego w obrębie rzeki Jangcy i aktywnie promować jej ochronę, dziedzictwo i walory kulturalne.

Nankin - stolica wschodniochińskiej prowincji Jiangsu - jako jedna z kolebek chińskiej cywilizacji posiada wyjątkowy status kluczowego obszaru ochrony, dziedzictwa i krzewienia kultury rzeki Jangcy.

9 listopada miasto Nankin gościło uczestników sympozjum poświęconego promowaniu rozwoju kulturalnego obszarów w obrębie rzeki Jangcy.

Podczas sympozjum przedstawiono raport na temat chińskiego wskaźnika rozwoju kulturalnego miast w dorzeczu rzeki Jangcy za rok 2023 oraz niebieską księgę dotyczącą rozwoju kulturalnego obszarów w obrębie rzeki Jangcy w latach 2022-2023.

Podkreślono, że Chongqing, Wuhan, Nanchang i Jiujiang zintensyfikowały swoje działania na rzecz ochrony, krzewienia i promowania kultury w obrębie rzeki Jangcy, koncentrując się na reliktach kulturowych i ochronie dziedzictwa, a także na odbudowie ekologicznej i rozwoju cywilizacji.

W celu promowania integracji i symbiozy człowieka i gospodarki, prowincje i miasta wzdłuż rzeki Jangcy podjęły szereg działań na rzecz ciągłego przekształcania zasobów ekologicznych w bogactwo gospodarcze przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Link do materiału źródłowego: https://en.imsilkroad.com/p/337160.html 

Źródło: Xinhua Silk Road

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 14.11.2023, 16:48
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii