Newsletter

Ludzie i kultura

Jesienne city break’i cieszą się ogromną popularnością

19.09.2022, 12:13aktualizacja: 19.09.2022, 16:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

1
1
Krótkie podróże typu city break cieszą się ogromną popularnością w nadchodzącym sezonie jesiennym – zainteresowanie w górę o 39% rdr. Na podium rankingu najbardziej popularnych kierunków na jesienny city break znalazły się Rzym, Barcelona oraz Paryż.

Podróże typu city break cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a okres jesienny jest idealnym sezonem na tego rodzaju wyjazdy. Zainteresowanie podróżami city break wyrażone liczbą wyszukiwań wzrosło o 39% rok do roku, co wskazuje, że krótkie wyjazdy są coraz bardziej lubiane przez polskich konsumentów. Co więcej z badania przeprowadzonego przez firmę GfK na zlecenie eSky.pl wynika, że aż 41% Polaków chciałoby wyjechać na city break do jednego z europejskich miast. Warto zaznaczyć, że z badania wynika, że planowana liczba podróży typu city break jest wyższa niż planowana liczba dłuższych wyjazdów (1,4 vs 1,2 razy).

Na pierwszej pozycji rankingu najpopularniejszych miast na city break znalazł się Rzym. Barcelona “depcze po piętach” Rzymowi i uplasowała się na drugiej pozycji w rankingu, awansując o trzy pozycje względem ubiegłego roku. Miasto to zyskało popularność w tym roku m.in. przez dużą liczbę połączeń lotniczych z wielu polskich miast. Podium zamyka stolica Francji – Paryż. W Top 10 znajdziemy najwięcej miast włoskich – oprócz Rzymu w rankingu znalazły się Mediolan, Neapol, Bari oraz Wenecja. Inne miasta, które cieszą się dużą popularnością to m.in. Ateny, Bruksela, czy Madryt.

Warto dodać, że coraz częściej wybierane są nowe, mniej oczywiste kierunki podróży na city break, takie jak Wiedeń, Budapeszt, Piza, czy Bolonia, a także miejsca, które kojarzą się głównie z wakacjami, tj. Sycylia, czy Malta.

Infografika

Ceny biletów lotniczych spadają

Z danych serwisu eSky.pl wynika, że ceny biletów lotniczych zaczynają maleć z tygodnia na tydzień – obserwowany jest trend spadkowy od połowy lipca, kiedy to zanotowano pik cenowy. Obecnie poszukując lotów do najpopularniejszych kierunków podróży na city break, warto zwrócić uwagę na loty do Rzymu – ceny biletów lotniczych w obie strony zaczynają się już od 180 zł z Krakowa i Warszawy, od nieco powyżej 200 zł z Katowic oraz Poznania. Jeśli chodzi o Barcelonę, to najtaniej polecimy z Warszawy i Krakowa za około 230 zł w obie strony. Loty z innych miast są nieco droższe, ale utrzymują się w granicach do 500 zł – z Katowic, czy Gdańska.

Bilety lotnicze do stolicy Francji również można upolować w atrakcyjnych cenach – do Paryża z Gdańska polecimy już za 138 zł w obie strony, z Wrocławia za nieco ponad 150 zł, a z Krakowa, Poznania i Warszawy za mniej niż 250 zł.

„Spadające ceny biletów lotniczych są pochodną mniejszego popytu w okresie jesiennym. Linie lotnicze w odpowiedzi na mniejsze zainteresowanie już uruchomiły wiele promocji, by zachęcić klientów do podróżowania w okresie jesiennym, w szczególności na city break. Warto dodać, że jak wynika z naszego badania przeprowadzonego przez GfK Polonia, głównym powodem do zaplanowania city break’u jest właśnie możliwość znalezienia okazji lotniczych w atrakcyjnych cenach. Zatem można uznać, że Klienci dostali prawdziwą okazję do podróży tej jesieni – tłumaczy Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy w eSky.pl.

[1] Dane wewnętrzne Grupy eSky za okres wrzesień-listopad 2022 roku vs 2021 rok.

Źródło informacji: eSky

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.09.2022, 12:13
Źródło informacji eSky
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.