Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prelegenci:
- Maxymilian Bylicki, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca,
- Wojciech Nowak, dyrektor Filharmonii Narodowej,
- Mateusz Cieślak, produkcja aplikacji „Orkiestrownik”/IMiT,
- Jędrzej Bączyk, reżyser,
- Hubert Zemler, bohater filmu pt. „Zestaw perkusyjny”,
- Aleksander Dębicz, bohater filmu pt. „Fortepian”,
- Dariusz Wancerz, dźwiękowiec.
W pierwszej części konferencji zostanie omówiona promocja muzyki polskiej prowadzona przez IMiT.
- Nowy program konkursowy „Scena dla Muzyki Polskiej”, który będzie realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami koncertowymi w kraju. Jego celem jest promocja polskich artystów i polskiej twórczości kompozytorskiej obecnej we współczesnej praktyce koncertowej. Wyłonione w konkursie programy będą prezentowane w Sali Kameralnej FN i powtarzane w innych miastach w Polsce. Termin nadsyłania aplikacji – 30.04 br.
- Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej dla uczestników z Polski i zagranicy bez ograniczeń wiekowych. Program konkursowy zawiera utwory 50 polskich kompozytorów. Termin zgłoszeń dla polskich artystów – 30.04 br.
Drugą część konferencji wypełnią nowości w aplikacji mobilnej IMiT „Orkiestrownik” – nowe filmy, nowi bohaterowie i nowe specjalności. Będzie można również obejrzeć fragmenty filmów oraz porozmawiać z ich bohaterami i twórcami.
- „Orkiestrownik” jest jedyną polską aplikacją wprowadzającą głównie młodych ludzi w świat orkiestry. Została pobrana 200 000 razy, a jej filmy na kanale YT mają już 2 500 000 odsłon.
- Nowe filmy prezentują 11 zawodów i instrumentów: fortepian, akordeon, gitara, marimba, zestaw perkusyjny, elektronika oraz zawody: kompozytor, librecista, reżyser dźwięku, lutnik i śpiewak.
- Bohaterami filmów są wybitni artyści m.in. Aleksander Dębicz, Hubert Zemler, Jadwiga Rappé, Joanna Freszel, Krzysztof Knittel, Marcin Dylla, Marcin Gałażyn, Olga Pasiecznik i Paweł Mykietyn.
- Internetowa premiera pierwszego filmu „Fortepian” odbędzie się 17.04 br.
- Realizacja filmów sfinansowana została ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Konferencja prasowa odbędzie się w środę 17 kwietnia 2019 (godz. 11:00); Centrum Prasowe Foksal, ul. Foksal 3/5, Warszawa
Prosimy o potwierdzenie przybycia:
e-mail: promocja@imit.org.pl
tel. kom. +48 790 395 228
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 12.04.2019, 16:17 |
Źródło informacji | Instytut Muzyki i Tańca |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Takich urodzin Harry Potter nie miał w Polsce jeszcze nigdy. Uświetnią je głosy Hermiony Granger i Draco Malfoya, zlot fanów i ogólnopolski quiz wiedzy
Fani Harry’ego Pottera, szykujcie różdżki i peleryny. Już od 31 lipca do 2 sierpnia 2025 roku w Alvernia Planet, gdzie od kwietnia znajduje się największa podróżująca po świecie wystawa o Harrym Potterze, odbędzie się świętowanie urodzin najpopularniejszego czarodzieja wszech czasów. Fani szykują bogaty program dla dorosłych czarodziejów zawierający m.in. warsztaty i wyjątkowe prelekcje z aktorami dubbingowymi, a dla dzieci przewidziana jest moc angażujących atrakcji oraz gra terenowa. Program wydarzenia cały czas się rozrasta, ale oto niektóre z niezwykłych punktów magicznej imprezy.- 17.07.2025, 11:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Alvernia Planet
-
Image
Santander Letnie Brzmienia wystartowały - kobieca siła, wielkie powroty i nowa ścieżka dźwiękowa lata
Santander Letnie Brzmienia 2025 wystartowały. Odbyły się już dwa pierwsze przystanki w Krakowie i Wrocławiu, ale przed nami wciąż trzy muzyczne weekendy, które połączą różne pokolenia i style - od legend, takich jak Hey, Coma, Edyta Bartosiewicz z orkiestrowym projektem „To jest mój sen…”, po najgorętsze debiuty i wyjątkowy projekt specjalny Babie Lato z Margaret, Zalią i Sarą James. Finałowe emocje w Poznaniu zagwarantuje jedyny w Polsce koncert brytyjskiego girlsbandu Sugababes.- 16.07.2025, 08:30
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Good Taste Production
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ