Newsletter

Ludzie i kultura

Konferencja prasowa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie „Domy nadziei dla najmłodszych uchodźców w Afryce”

05.08.2022, 13:09aktualizacja: 05.08.2022, 13:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 03.08.2022, godz. 10:00

Konferencja prasowa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, podczas której rozmawiano o edukacji dzieci w Afryce. 

W obozie Bidbidi (Uganda) mieszka 300 tys. osób, które uciekły przed wojną z Sudanu Południowego. W tej grupie ponad 2/3 stanowią dzieci i młodzież. Choć myślą o lepszej przyszłości dla siebie i swoich najbliższych, mają bardzo ograniczone możliwości. Szkoły są przepełnione, a w jednej klasie przebywa nawet 300 uczniów. By dać młodym uchodźcom szansę na rozwój, z inicjatywy o. Andrzeja Dzidy powstał plan wybudowania specjalnego centrum. Pomysł misjonarza wsparły Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Fundacja Przyjaciel Misji.

Pierwsze centrum, nazywane też domem nadziei, zostało otwarte w tym roku. Wciąż jednak potrzebowało sprzętu komputerowego z prawdziwego zdarzenia, a tylko z nim mogło stać się dla najmłodszych szansą na lepszą przyszłość. Powstającą placówkę postanowił wspomóc Igor Łukasik, prezes firmy IŁ Capital. Z myślą o dzieciach i młodzieży zakupił laptopy, tablety i smartfony. Sprzęt jest wart 75 tys. zł.

W konferencji wzięli udział:

  • ks. prof. Waldemar Cisło, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie,
  • ks. Paweł Antosiak, Pomoc Kościołowi w Potrzebie,
  • Igor Łukasik, prezes IŁ Capital
  • o. Andrzej Dzida, misjonarz z Ugandy.

Źródło informacji: Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.08.2022, 13:09
Źródło informacji Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ