Newsletter

Ludzie i kultura

Konferencja: „XVII Festiwal Sacrum Non Profanum 30.09 - 2.10.2021 Szczecin Międzyzdroje, Paderewski mniej znany, nieznany... i zakazany”

13.09.2021, 13:45aktualizacja: 13.09.2021, 13:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 13.09.2021, godz. 10:00

W konferencji udział wzięli:

  •     Bohdan Boguszewski - dyrygent,
  •     Karol Radziwonowicz – pianista
  •     Stefan Szlachtycz – reżyser,
  •     Łukasz Brzezina - dyrektor ds. promocji DUX Recording Producers.

Paderewski -  czy wiemy o nim wszystko? Pod koniec życia  grupa osób z jego otoczenia uznała, że można  wzbogacić  się kosztem wielkiego Polaka.  Jednak Szwajcarka Simon Giron odkryła  spisek, pozostawiając dowód  w postaci książki pt: „Tajemnica testamentu Paderewskiego” na podstawie której powstał, film pt: „Paderewskiego życie po życiu”  w reżyserii Stefana Szlachtycza. Akcja filmu toczy się jak wartki kryminał, dlatego warto go obejrzeć. Podczas festiwalu  promowany będzie również dwupłytowy album winylowy z Symfonią „Polonia” I.J. Paderewskiego, który ukaże się  we wrześniu 2021.

Źródło informacji: DUX RECORDING PRODUCERS

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 13.09.2021, 13:45
Źródło informacji DUX RECORDING PRODUCERS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ