Newsletter

Konin: Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/2024

28.08.2023, 09:29aktualizacja: 28.08.2023, 09:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Plakat
Fot. Plakat
Monodram Krystyny Jandy i koncert Łukasza Kuropaczewskiego z Marcinem Wyrostkiem złożą się na Inaugurację Roku Kulturalnego 2023/2024 w Koninie. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w dwóch odsłonach – 19 i 22 września.

Bilety do nabycia od 29 sierpnia od godz. 8.00 w kasie Konińskim Domu Kultury.  

19 września z najnowszym spektaklem przyjedzie do Konina wybitna aktorka Krystyna Janda. MY WAY to wieczór przygotowany przez aktorkę z okazji jej 70. urodzin. Opowieść o jej wczesnych latach, początkach kariery, przyjaciołach, budowie Teatru Polonia i Och -Teatru. Wspomnienia i aktualności w formie monologu scenicznego, który swoją premierę miał w ubiegłym roku. Bilety: 50 zł.

22 września odbędzie się oficjalne rozpoczęcie roku kulturalnego w Koninie wraz z koncertem „Argentyńska Noc”. Uroczystość rozpocznie wręczenie stypendiów i nagród prezydenta miasta Konina dla utalentowanych artystów i działaczy kultury, a podsumowaniem minionego roku będzie filmowe wspomnienie najciekawszych wydarzeń. Po części oficjalnej na scenie pojawią się światowej sławy gitarzysta Łukasz Kuropaczewski wraz z najpopularniejszym polskim akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Podczas koncertu „Argentyńska Noc” zabrzmią utworzy Astora Piazzolli. Bilety 30 zł.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Konin i Koniński Dom Kultury.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 28.08.2023, 09:29
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii