Newsletter

Konin: Jarmark św. Bartłomieja

22.08.2023, 10:54aktualizacja: 22.08.2023, 10:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Konin
Fot. UM Konin
Kiermasz staroci, wyroby rzemieślnicze, stoiska z rękodziełem, smakołykami, regionalnymi specjałami, książkami, a do tego występy artystyczne, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – to atrakcje 16. Jarmarku św. Bartłomieja. Jedno z najpopularniejszych konińskich wydarzeń odbyło się w dniach 19-20 sierpnia, czyli tradycyjnie w przedostatni weekend wakacji.

W tym roku na rynku i w przylegających do niego uliczkach swoje kramy rozłożyło blisko 100 wystawców – w historii jarmarku to rekordowa liczba! Oferta była bardzo różnorodna, a wśród sprzedających zauważyć można było wielu młodych handlowców próbujących swoich sił w tej niełatwej dziedzinie.

Na placu Wolności oraz ulicach: 3 Maja i Wiosny Ludów stanęły kramy z różnorodnym asortymentem: od produktów gastronomicznych, przez zabawki i starocie, po rękodzieło czy… klocki LEGO. Nie zabrakło miodu, chałwy i smakowitego pieczywa, przepięknych fajansów i porcelany, numizmatów. Swoje stoisko miała też Konińska Rada Kobiet, która ze sprzedaży wyrobów handmade uzbierała prawie 1.300 zł. Pieniądze rada przeznaczy na zakup wyposażenia do różowych skrzyneczek znajdujących się we wszystkich konińskich szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz w instytucjach.

Na jarmarkowej scenie nie zabrakło też utalentowanych młodych ludzi: wystąpili „Wojownicy Światła” z Młodzieżowego Domu Kultury, Studio My Voice i Studio Piosenki METRO Konin. W pierwszy dzień na pobliskim Bulwarze Nadwarciańskim w plenerze pokazany został film pt. „Boscy”. W niedzielę w farze, najstarszym kościele w mieście, odprawiona została uroczysta msza św. Chętni mogli wybrać się na wycieczkę po mieście z przewodnikiem z Towarzystwa Przyjaciół Konina.

Warto podkreślić fakt, że pomysłodawca i główny organizator Jarmarku św. Bartłomieja,  miłośnik zabytkowych mercedesów, koninianin - Mateusz Cieślak został przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego uhonorowany odznaką „Za zasługi dla Miasta Konina”. Odznakę Mateusz Cieślak otrzymał z rąk zastępcy prezydenta Pawła Adamowa.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.08.2023, 10:54
Źródło informacji UM Konin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ