Newsletter

Kujawsko-Pomorskie: Nagrody na Dzień Działacza Kultury

23.11.2023, 07:43aktualizacja: 23.11.2023, 07:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nagrody na Dzień Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP.jpeg
Nagrody na Dzień Działacza Kultury, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP.jpeg
W Toruniu odbyła się w poniedziałek (20 listopada) uroczystość wręczenia dorocznych nagród marszałka województwa w dziedzinie kultury. Wśród nagrodzonych, z którymi Młynie Kultury spotkali się marszałek Piotr Całbecki i przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, są twórcy oraz osoby, bez których instytucje kultury nie mogłyby funkcjonować.

- Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest postrzegany jako ten, który dobrze rozumie swoją rolę jako mecenasa kultury. Cieszę, że powstaje dzięki temu wiele wspaniałych projektów, że tworzymy wspólnie dobrą atmosferę i rodzinę ludzi, którzy rozumieją, że kulturze przede wszystkim należy nie przeszkadzać – podkreślił w swoim wystąpieniu marszałek Piotr Całbecki.  

Wyróżnienia odebrało trzynaście osób związanych z Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Teatrem im. Wilama Horzycy, Galerią Sztuki Wozownia, Galerią i Ośrodkiem Plastycznej Twórczości Dziecka, toruńskim Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury, Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, Ośrodkiem Chopinowskim w Szafarni i Pałacem Lubostroń.

Lista nagrodzonych

Oprawą muzyczną wydarzenia był koncert Young Power Orchestra.

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.11.2023, 07:43
Źródło informacji Kujawsko-Pomorskie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ