Newsletter

Ludzie i kultura

Kulturalne lato w Wiedniu 2021 – sześć tygodni dla kultury

10.06.2021, 10:30aktualizacja: 10.06.2021, 10:31

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Kultursommer © stadtwienmarketing Christian Jobst
Kultursommer © stadtwienmarketing Christian Jobst
Podczas festiwalu „Kulturalne lato 2021” cały Wiedeń stanie się sceną - z programem tak różnorodnym jak samo miasto. Po długich miesiącach ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wiedeńczycy mogą się cieszyć na różnorodny program kulturalny od 3 lipca do 15 sierpnia 2021 r., który sprawi, że słońce wzejdzie - w oczach, w uszach, w sercach. I to za darmo, na terenie całego miasta!

Wiedeń to sztuka, Wiedeń to kultura - nawet w czasach pandemii. W tym roku festiwal „Kulturalne lato” wchodzi do drugiej rundy, jeszcze większy i bardziej zróżnicowany niż w roku ubiegłym. To, czego wielu wiedeńczykom obecnie tak bardzo brakuje, można tego lata przeżyć ponownie: kultura na żywo na otwartej scenie i to za darmo w całym Wiedniu. Już w zeszłym roku stolica Austrii przeciwstawiła się koronawirusowi i 50.000 wiedeńczyków zasiadło na kolorowych leżakach i dało się zainspirować. 

Program od centrum miasta po obrzeża

Od 3 lipca do 15 sierpnia b.r. około 2.000 artystów wystąpi w ponad 40 lokalizacjach - od centrum miasta po jego obrzeża. Zaleją miasto kulturą i lekkością, pewnością siebie i radością życia. Program jest tak różnorodny jak samo miasto. Pop, rock i hip-hop, soul i muzyka klasyczna, taniec, teatr i performance, kabaret, teatr komediowy i improwizowany, odczyty, spoken word i slam poetycki, formaty transkulturowe, partycypacyjne i interdyscyplinarne, współczesny cyrk, teatr lalek i teatr przedmiotu, jazz, folk i songwriting, muzyka elektroniczna i eksperymentalna, austropop, Wiener Lied i muzyka ludowa. W ciągu sześciu tygodni lata kultury jest czas na wszystko: 40 dni, 40 scen, 1.000 punktów programu z udziałem ponad 2.000 artystów.

Spojrzenie za kulisy

Pierwszy przedsmak tego dużego projektu kulturalnego jest już oferowany poprzez różne kanały online. W krótkich filmach wideo wiedeńczycy i artyści świętują powrót kultury do miasta i przyglądają się przygotowaniom od strony kulis. "Rozpoczęte w ubiegłym roku >>Kulturalne lato<< to udany model, który doczekał się naśladowców na całym świecie. Również w Wiedniu możemy ponownie cieszyć się na lato z wieloma atrakcjami kulturalnymi na świeżym powietrzu" - zdradza radna miasta ds. kultury Veronica Kaup-Hasler.

Więcej informacji i aktualny program festiwalu: www.kultursommerwien.at

Źródło informacji: Eurocomm-PR

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 10.06.2021, 10:30
Źródło informacji Eurocomm-PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ