Newsletter

Ludzie i kultura

Legnica: Wygraliśmy plebiscyt Świeć się z Energą na Dolnym Śląsku

11.01.2022, 15:40aktualizacja: 11.01.2022, 15:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica
Dzięki głosom internautów Legnica już po raz siódmy zwyciężyła w etapie wojewódzkim plebiscytu na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Jesteśmy numerem jeden na Dolnym Śląsku! I awansowaliśmy do finału ogólnopolskiego.

Regionalny etap krajowego konkursu „Świeć się z Energą” wystartował 10 grudnia ubr  i zakończył się dziś 11 stycznia 2022 r. Legnica otrzymała 4600 głosów i zdecydowanie  wyprzedziła wszystkich dolnośląskich konkurentów, a wśród nich: Kąty Wrocławskie (2809), Węgliniec (1060), Wrocław (343) i Wałbrzych (109). Nasze miasto zdobyło nie tylko tytuł, ale również energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na cele dobroczynne. Dodatkowo nagrodami będą także wirusobójcze lampy UV-C dostarczone przez spółkę Energa Oświetlenie, a w ogólnopolskim finale nowoczesna, warta 25 tys. zł, instalacja fotowoltaiczna, zrealizowana przez spółkę Energa Obrót, dla wskazanej przez miasto placówki użyteczności publicznej.

Na tym jednak nie koniec. Stać nas na więcej! 14 stycznia rozpocznie się drugi etap konkursu, który wyłoni ogólnopolskiego laureata w finale plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”. Głosowanie internautów potrwa do wtorku 25 stycznia do godz.12.00. Link pod którym można głosować zostanie zamieszczony przez organizatora 14 stycznia.  

W tym roku partnerem realizującym plebiscyt jest „Gazeta Wrocławska”, serwis internetowy oraz lokalne serwisy www.naszemiasto.pl.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.01.2022, 15:40
Źródło informacji UM Legnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ