Newsletter

MC: Straż pożarna (i miliony Polaków) na GOV.PL! (komunikat)

22.07.2020, 21:11aktualizacja: 22.07.2020, 21:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MC informuje:

Straż pożarna (i miliony Polaków) na GOV.PL!

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej dołączą do instytucji, które na portalu GOV.pl udostępnią obywatelom swoje serwisy informacyjne. To kolejne ułatwienie dla obywateli. Sam portal bije rekordy popularności.

Brytyjczycy mają gov.uk, Szwedzi – government.se, Holendrzy – gov.nl, Francuzi gouvernement.fr, a my GOV.pl. Stale rozwijamy nasz portal. Polacy to doceniają i coraz chętniej z niego korzystają.

Straż na stronie.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski i komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzej Bartkowiak podpisali w środę porozumienie, na mocy którego jednostki Państwowej Straży Pożarnej dołączą do instytucji, które na portalu GOV.pl udostępnia obywatelom swoje serwisy informacyjne. To kolejne ułatwienia dla obywateli, którzy będą mieli lepszy i prostszy dostęp do potrzebnych im informacji.

- GOV.pl powstał po to, by obywatele mieli łatwiejszy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach. Wystarczy znać jeden adres – GOV.pl – by znaleźć wszystko, czego potrzebujemy, w tym – co dla nas bardzo ważne – e-usługi - przypomniał minister cyfryzacji Marek Zagórski. - Nasz portal udostępnia prawie 300 witryn, przeszło 113 tys. artykułów i ponad 192 tys. plików. Znajdziemy tam nie tylko informacje o tym, czym zajmują się poszczególne resorty, ale też informatory, poradniki, itp. – wszystko w jednym miejscu – dodał szef MC.

Serwisy powiązane z portalem mają spójną szatę graficzną, tak aby odbiorca od razu zorientował się, że korzysta ze stron administracji publicznej. Zależy nam, aby GOV.pl był dostępny dla wszystkich, dlatego system uwzględnienia potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Rekordowy czas.

- Portal GOV.pl jest coraz popularniejszy. W rekordowych miesiącach odwiedza go ponad 25 milionów osób. Od stycznia do maja 2020 r. użytkownicy wyświetlili treści portalu ponad 680 milionów razy. W szczycie GOV.pl obsługuje 6 milionów użytkowników w ciągu jednego dnia –powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Liczba odsłon i unikalnych użytkowników GOV.pl w podziale na miesiące (od stycznia do czerwca 2020 r.):

- styczeń 2020: liczba odsłon: 32,4 mln; liczba unikalnych użytkowników: 5,4 mln.

- luty 2020: liczba odsłon: 49,7 mln; liczba unikalnych użytkowników 6,1 mln.

- marzec 2020: liczba odsłon: 264,2 mln; liczba unikalnych użytkowników: 25,8 mln.

- kwiecień 2020: liczba odsłon: 209,9 mln; liczba unikalnych użytkowników: 19,9 mln.

- maj 2020: liczba odsłon: 124,8 mln; liczba unikalnych użytkowników: 12,6 mln.

- czerwiec 2020: liczba odsłon: 107,7 mln; liczba unikalnych użytkowników: 11, 6 mln.

Wiele stron na jednej stronie.

Poprzez portal GOV.PL do połowy 2020 r. udostępniliśmy:

- serwisy informacyjne 34 urzędów centralnych, w tym: 19 ministerstw, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, czterech urzędów wojewódzkich, 10 urzędów centralnych,

- listę e-usług administracji rządowej w podziale na e-usługi dla obywateli, przedsiębiorców i urzędników (350 kart usług),

- strony 102 placówek dyplomatycznych RP w językach polskim i angielskim, a dodatkowo część z nich w językach narodowych (np. ormiańskim, koreańskim, japońskim),

- strony 21 serwisów tematycznych.

- Jeszcze w tym roku planujemy m.in. integrację serwisów informacyjnych 30 kolejnych urzędów centralnych i urzędów wojewódzkich, w tym jednostek Państwowej Straży Pożarnej – zapowiedział minister Marek Zagórski. - Projekt budowy i rozwoju portalu GOV.pl wychodzi naprzeciw potrzebom obywateli, którzy oczekują łatwo dostępnych informacji podanych w prosty i przyjazny dla nich sposób - dodał szef MC.

Spotkajmy się na GOV.pl!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42

kom/ sic

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.07.2020, 21:11
Źródło informacji MC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii