Newsletter

Ludzie i kultura

Miasto Świdnica: Nowa filia świdnickiej biblioteki

25.05.2021, 13:47aktualizacja: 25.05.2021, 13:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nowa filia świdnickiej biblioteki; Fot W.Bąkiewicz UM Świdnica
Nowa filia świdnickiej biblioteki; Fot W.Bąkiewicz UM Świdnica
Świdniczanie mogą już korzystać z nowoczesnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku przy ul. Morelowej. To dawny pawilon usługowo-handlowy zakupiony przez miasto, na wniosek mieszkańców Kraszowic. Oprócz biblioteki mieści się w nim także klub seniora.

W poniedziałek,  24 maja  oficjalnie otwarto nową placówkę biblioteki. W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, jej zastępcy Jerzy Żądło i Szymon Chojnowski oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ewa Cuban.

- Mieszkańcy Kraszowic zyskali nowe, wielopokoleniowe centrum kulturalne, które mam nadzieję będzie służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy. To nowoczesne, przestronne miejsce i co najważniejsze przystosowane także dla osób niepełnosprawnych – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Biblioteka dysponuje ponad 90-metrową przestrzenią podzieloną na kilka stref – wypożyczalnię, czytelnię, strefę dla dzieci oraz taras.

- W wypożyczalni na spragnionych czytelników będzie czekała literatura dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W czytelni będzie można zasiąść w ciszy i oddać się lekturze. W strefie dla dzieci do dyspozycji jest bogaty księgozbiór oraz wygodne pufy w nowoczesnym otoczeniu. A do tego taras, z którego czytelnicy będą mogli korzystać w godzinach pracy biblioteki – mówi Ewa Cuban, dyrektor MBP w Świdnicy.

W bibliotece znalazły się również stanowiska komputerowe, dostępna będzie usługa Legimi. Całość to komfortowa i przystosowana przestrzeń dla niepełnosprawnych.

Z okazji otwarcia filii nr 5 pracownicy biblioteki zapraszają świdniczan w sobotę, 29 maja do wzięcia udziału w grze terenowej „Kierunek Morleowa”. O szczegółach zabawy można dowiedzieć się na stronie www.mbp.swidnica.pl w zakładce aktualności.

Zakres prac obejmował rozbudowę, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na miejską bibliotekę publiczną z klubem seniora. Budynek zyskał nową elewację. Przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.

Łącznie koszt prac to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, w tym remontu biblioteki to ponad 640 tys. zł. Wykonawcą zadania był Zakład Ogólnobudowlany „REMECO” Spółka Jawna Roman Waszczuk & Tomasz Waszczuk z Wilkowa.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 25.05.2021, 13:47
Źródło informacji Miasto Świdnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ