Newsletter

Ludzie i kultura

Międzynarodowy Dzień Jazzu 2021 zakończony widowiskowym koncertem gwiazd z transmisjami występów z całego świata

04.05.2021, 14:37aktualizacja: 04.05.2021, 14:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Herbie Hancock Institute of Jazz
PR Newswire/Herbie Hancock Institute of Jazz
Koncert, który poprowadził Michael Douglas z siedziby głównej ONZ w Nowym Jorku, podsumowuje niezwykłe obchody dziesięciolecia, w których udział wzięło ponad 190 krajów.

WASZYNGTON, 4 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- Obchody dziesięciolecia Międzynarodowego Dnia Jazzu z udziałem ponad 190 krajów zakończyły się emocjonującym światowym koncertem gwiazd All-Star Global Concert, który oglądały miliony osób na świecie. Podczas koncertu poprowadzonego przez Michaela Douglasa i przygotowanego przez dyrektora artystycznego Herbiego Hancocka i dyrektora muzycznego Johna Beasley wystąpili wybitni artyści z ponad 20 krajów. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki partnerowi wiodącemu Toyocie oraz liniom United Airlines, które pełniły funkcję partnera lotniczego.

Podczas światowego koncertu gwiazd 2021 nie zabrakło pamiętnych momentów ukazujących jednoczącą siłę muzyki jazzowej. Otwarcie koncertu odbyło się w Nowym Jorku utworem „Sing” w wykonaniu wokalistki Veroniki Swift i trębaczki Ingrid Jensen, który stanowi krzepiące świadectwo pozytywnych zmian, jakie muzyka przynosi światu. Wśród innych wybitnych wykonawców znaleźli się pianista i kompozytor Jacob Collier, którego występ transmitowano z Londynu, benińska piosenkarka Angélique Kidjo, która wystąpiła w Paryżu, japońska pianistka Junko Onishi, którą można było zobaczyć w Tokio, Ivan Lins, który zagrał w Rio De Janeiro oraz wokalista i trębacz Mandisi Dyantyis, który zaprezentował swój występ w Cape Town. Ukoronowaniem wyjątkowego występu transmitowanego z Los Angeles była rewelacyjna interpretacja „God Bless The Child” wokalistki Andry Day.

Tegoroczny koncert poprowadzony przez zdobywcę Oscarów Michaela Douglasa z siedziby głównej ONZ w Nowym Jorku ukazał muzykę jazzową jako prawdziwie globalną formę sztuki. Jak stwierdził sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres: „Dziesięć lat temu w sali Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych po raz pierwszy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Jazzu, zorganizowany z inicjatywy UNESCO i Herbie Hancock Institute of Jazz. Każdego kolejnego roku mieliśmy okazję uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu będącym hołdem nie tylko dla muzyki, ale także wolności, różnorodności i godności ludzkiej. Są to wartości, które ONZ chroni i wspiera na całym świecie”.

W dniu obchodów UNESCO i Herbie Hancock Institute of Jazz zaprezentowały bezpłatne programy edukacji i wsparcia. W ramach jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dyrektor generalna UNESCO Audrey Azoulay i Ambasador dobrej woli UNESCO Herbie Hancock odbyli poruszającą rozmowę na temat historii i dziedzictwa Międzynarodowego Dnia Jazzu.

Międzynarodowy Dzień Jazzu, którego obchody odbywają się każdego roku 30 kwietnia i obejmują koncerty oraz inne wydarzenia związane z muzyką jazzową, jednoczy kraje i społeczności na wszystkich siedmiu kontynentach, aby uhonorować jazz jako międzynarodową formę sztuki i podkreślić jego istotną rolę w zachęcaniu do dialogu, walki z dyskryminacją i umacnianiu godności ludzkiej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1501502/Herbie_Hancock_and_Andra_Day.jpg

Źródło: Herbie Hancock Institute of Jazz

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.05.2021, 14:37
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ