Newsletter

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie serdecznie zaprasza na cykl niedzielnych warsztatów integracyjnych dla rodzin ukraińskich i polskich

01.04.2022, 14:46aktualizacja: 01.04.2022, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

NIFC
NIFC
NIFC w niedzielę zachęca do odwiedzenia Muzeum Chopina i uczestnictwa w warsztatach muzycznych, plastycznych, zajęciach arteterapeutycznych, rękodzielniczych lub fotograficznych. Bogaty program został przygotowany z myślą o stworzeniu przestrzeni integrującej rodziny ukraińskie i polskie. Na zajęciach będzie obecny tłumacz, zaś wstęp jest bezpłatny.

Zapisy na zajęcia rozpoczynają się 25.03 o 18:00 za pośrednictwem strony https://bilety.nifc.pl/. Przy zapisach należy zgłosić liczbę uczestników zajęć (nie należy rezerwować miejsc dla opiekunów uczestników, np. rodziców). Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegółowy harmonogram zajęć znajduje się poniżej. Do zobaczenia w Muzeum Fryderyka Chopina!

Realizacja programu edukacyjnego nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Fundacji Orlen.

Harmonogram

Kwiecień

3.04 Warsztaty rękodzieła. Podstawy szycia dla dzieci i dorosłych

godz. 11:30-12:30

Wraz z Fryderykiem Chopinem i George Sand przeniesiemy się w czasie do letniej rezydencji w Nohant, gdzie powstawały arcydzieła muzyczne kompozytora i powieści George. Spokojną, twórczą atmosferę tworzyły także zajęcia, którym pisarka oddawała się w wolnym czasie, jak pielęgnacja ogrodu, szycie czy haftowanie. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński.

10.04 Kraina Dźwięków dla dzieci. Z Fryckiem w świat muzyki

godz. 11:30-12:30 (grupa młodsza)

godz. 13:30-14:30 (grupa starsza)

Czym byłyby Święta Wielkanocne bez mazurków: tych na stole, a tym bardziej chopinowskich? NIFC zaprasza na przedświąteczne zajęcia muzyczno-rytmiczne dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, po których mazurki nabiorą dla nas nowych barw i smaków. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński.

17.04 – przerwa świąteczna

24.04 Kaligrafia dla dorosłych

godz. 11:30-14:00 (z przerwą)

Sztuka pięknego pisania nie tylko była jedną z ważnych umiejętności nabywanych w czasach Chopina, o czym świadczy także prezentowany w Muzeum jego zeszyt do kaligrafii, ale i dziś przeżywa ona swój renesans. Zainspirowani charakterystycznym podpisem Chopina zagłębimy się w niezwykły świat atramentu, wyciszenia i budowania wyjątkowego elementu swojej marki. Zajęcia z tłumaczeniem na język ukraiński. W trakcie zajęć dla dorosłych odbędą się animacje dla dzieci.

MAJ

8.05 Kraina Dźwięków dla dzieci. Z Fryckiem w świat muzyki

godz. 11:30-12:30 (grupa młodsza)

godz. 13:30-14:30 (grupa starsza)

22.05 Kaligrafia dla dorosłych

godz. 11:30-14:00 (z przerwą)

29.05 Zabawy teatralne dla dzieci

godz. 11:30-13:00 (grupa młodsza)

godz. 14:00-15:30 (grupa starsza)

Źródło informacji: NIFC

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.04.2022, 14:46
Źródło informacji NIFC
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.