Newsletter

Od marca nowoczesny Newsroom w PAP

29.02.2024, 15:07aktualizacja: 29.02.2024, 15:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP / A. Lange
Fot. PAP / A. Lange
Z początkiem marca Polska Agencja Prasowa uruchamia centralny Newsroom, który będzie zarządzał głównymi serwisami Agencji. Celem zmian jest poprawa koordynacji pracy redakcji i w efekcie dostarczanie odbiorcom rzetelnych informacji najwyższej jakości.

Newsroom ma pomóc jak najlepiej skoordynować międzydziałową i międzyredakcyjną współpracę, zaplanować obsługę kluczowych wydarzeń i wesprzeć kreację tematów własnych. Ma także stać na straży agencyjnych standardów.

Zauważalną dla odbiorców zmianą będzie precyzyjny sposób zapowiadania planowanych wydarzeń i materiałów własnych, jakie w kolejnym dniu znajdą się w serwisach PAP. Ma to pomóc wydawcom innych mediów w organizowaniu codziennej pracy ich redakcji.

„Nasi odbiorcy będą szczegółowo informowani o tym, co i kiedy znajdzie się w serwisie. Chcemy też lepiej wykorzystać potencjał multimedialny. Przy realizacji tematów będziemy uwzględniać materiały wideo, foto oraz infografiki – mówi Jan Rakoczy, wicenaczelny PAP.

W ramach nowego systemu będą funkcjonowały zapowiedzi:

  • „PAP planuje” (techniczna informacja o planie obsługi najważniejszych wydarzeń i tematach własnych), publikacja o godz. 5.30, 18.00, 21.30,
  • „Dziś w kraju i na świecie” (merytoryczna zapowiedź głównych wydarzeń kolejnego dnia), publikacja o godz. 5.30 i 21.30,
  • „PAP zapowiada” (szczegółowy plan obsługi wydarzeń dnia), publikacja o godz. 10.30.

O godz. 20.00 będzie publikowany „Przegląd najważniejszych informacji dnia”.

Szefem Newsroomu PAP został Mariusz Loch, a współtworzyć go będą doświadczeni redaktorzy i wydawcy. Przy Newsroomie działać będzie Zespół Monitoringu i Wsparcia Redakcji. „To mają być agencyjne oczy i uszy, otwarte na ważne newsy innych mediów” – wyjaśnia Rakoczy.

„Istotną rolą Newsroomu jest dbanie o agencyjne standardy. W PAP prowadzone są szkolenia i warsztaty dla dziennikarzy i edytorów. Trwają też prace nad nowym Vademecum PAP. Wierzymy, że dzięki temu nasi odbiorcy będą otrzymywali produkt najwyższej jakości” – mówi redaktor naczelny PAP Wojciech Tumidalski.

Polska Agencja Prasowa

PAP S.A. to największa agencja informacyjna w Polsce. Zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne informacje z kraju i ze świata. Przez całą dobę, 7 dni w tygodniu 250 dziennikarzy i 40 fotoreporterów przygotowuje serwisy informacyjne, z których korzystają media, instytucje, urzędy państwowe i przedsiębiorcy.

Więcej informacji: https://www.pap.pl/o-agencji

Źródło informacji: PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.02.2024, 15:07
Źródło informacji Polska Agencja Prasowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii