Newsletter

Ok. 1 mln zagranicznych turystów odwiedziło teamLab Planets w Tokio w ciągu 6 miesięcy - wyjątkowe muzeum ogłasza ponowne otwarcie przestrzeni artystycznych

01.09.2023, 14:33aktualizacja: 01.09.2023, 14:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/PLANETS Co., Ltd.
Business Wire/PLANETS Co., Ltd.
Mając na uwadze doniesienia, że ok. 1 na 10 międzynarodowych turystów odwiedzających Japonię decyduje się na odwiedzenie teamLab Planets, muzeum będzie dostępne do końca 2027 r.

TOKIO--(BUSINESS WIRE)-- teamLab Planets TOKYO DMM („teamLab Planets”), eksperymentalne muzeum stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab w Toyosu (Tokio), świętuje piątą rocznicę wraz z ponownym otwarciem przestrzeni artystycznych zapewniających jeszcze bardziej unikatowe doświadczenie gościom.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230830034094/pl/.

W okresie sześciu miesięcy od marca do sierpnia 2023 r. muzeum odwiedziło ok. milion turystów z 182 krajów i regionów spoza Japonii. Wynik ten stanowi 70% łącznej liczby odwiedzających muzeum (*1). Z doniesień wynika również, że ok. 1 na 10 turystów zagranicznych przybywających do Japonii decyduje się na wizytę w muzeum teamLab Planets (*2).

Nowo zaprezentowana instalacja: Ulotne, lecz zastygłe światło

W ramach zanurzeniowej przestrzeni artystycznej, w której zwiedzający brodzą w wodzie, niezliczona liczba świateł dryfuje w powietrzu, mieniąc się na wiele kolorów. Granice każdego koloru są wyraźnie oddzielone, niczym zakrzepłe i utrwalone w bezruchu. Ta pozornie zastygła rozdzielność kolorów świateł jest niespotykana w przyrodzie i stanowi wynik ekstremalnej synchronizacji. Dzięki samoorganizacji z biegiem czasu zjawisko synchronizacji prowadzi do powstania rozległej, uporządkowanej struktury.

Ponowne otwarcie przestrzeni artystycznych

W ramach instalacji The Infinite Crystal Universe, przestrzeni artystycznej tworzącej trójwymiarową rzeźbę ze zbioru punktów świetlnych, goście mogą wziąć udział w procesie twórczym za pomocą aplikacji teamLab, opracowując przestrzeń we współpracy z innymi znajdującymi się w niej osobami. Wystarczy wybrać w aplikacji dowolną gwiazdę, aby zobaczyć przed sobą świetlną rzeźbę - ich zbiór tworzy całość tej wyjątkowej przestrzeni. Wraz z ponownym otwarciem instalacja została wzbogacona o pięć nowych rzeźb świetlnych.

Powraca również instalacja wypełniona kulistymi bryłami świetlnymi zmieniającymi się w zagadkowe barwy w wyniku interakcji z człowiekiem, Expanding Three-dimensional Existence in Transforming Space, oraz kilka innych przestrzeni artystycznych, pogłębiając doświadczenie fizycznego zanurzenia całego ciała w sztuce.

Ponadto obiekt teamLab Planets, który w założeniu miał funkcjonować tylko do końca 2023 r., będzie dostępny do końca 2027 r. ze względu na ogromne zainteresowanie turystów.

Koncepcja u podstaw Teamlab Planets:

„Razem z innymi zanurz swoje całe ciało, poczuj je i stań się jednością ze światem”

teamLab Planets to muzeum, w którym odwiedzający brodzą w wodzie, oraz ogród, w którym stają się jednością z otaczającymi ich kwiatami. Obiekt obejmuje 4 wielkoskalowe przestrzenie artystyczne i 2 ogrody stworzone przez kolektyw artystyczny teamLab.

Odwiedzający chodzą po obiekcie boso, zanurzając całe ciało w rozległych przestrzeniach artystycznych wraz z innymi. Przestrzenie zmieniają się z obecnością gości, zacierając widoczność granic pomiędzy jednostką a otaczającymi ją dziełami. Pozostali odwiedzający również modyfikują przestrzenie, zacierając granice pomiędzy nimi samymi a sztuką, a tym samym tworząc ciągłość pomiędzy jednostką, sztuką i pozostałymi jej odbiorcami.

*1 Oficjalna strona internetowa teamLab, dane dotyczące zakupu biletów (pozyskane za okres od 1 marca do 31 sierpnia 2023 r.)

*2 “Amazing Nippon / Digital Art Museum in Tokyo Enchants Overseas Tourists – The Japan News” The Japan News by the Yomiuri Shimbun. 5 sierpnia 2023 r.

Informacje o muzeum

teamLab Planets TOKYO DMM

6-1-16 Toyosu, Koto-ku, Tokio

https://www.teamlab.art/e/planets/

Godziny otwarcia

wrzesień - listopad: 09:00-22:00

*Ostatni zwiedzający wpuszczani są na godzinę przed zamknięciem

*Godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Organizatorzy zapraszają na oficjalną stronę internetową, na której zamieszczane są aktualne informacje.

Zamknięte: 6 września (środa), 4 października (środa), 8 listopada (środa)

Bilety

Dorośli (od 18 lat): 3800 JPY

Uczniowie (13-17 lat): 2300 JPY

Dzieci (4-12 lat): 1300 JPY

Dzieci w wieku do 3 lat: wstęp wolny

Zniżka dla osób z niepełnosprawnościami: 1900 JPY

Oficjalny sklep prowadzący sprzedaż biletów

https://teamlabplanets.dmm.com

Gastronomia i zakupy

Vegan Ramen UZU Tokyo: https://vegan-uzu.com/pages/uzu-tokyo-en

Kwiaciarnia teamLab: https://www.teamlab.art/e/flowershop/

Media

Zestaw materiałów dla prasy: https://goo.gl/tQXMLm

Film o atrakcjach: https://youtu.be/KAQMAzRjoH0

Informacje o PLANETS Co., Ltd.

Firma założona w 2017 r. Zarządza obiektami teamLab Planets TOKYO i zapewnia ich obsługę.

Lokalizacja: Tokyo Nihonbashi Tower 10F, 2-7-1 Nihonbashi, Chuo-ku, Tokio

Przedstawiciel: Takumi Nomoto

Informacje o teamLab

teamLab (zał. 2001) to międzynarodowy kolektyw artystyczny wspólnie działający na styku sztuki, nauki, technologii i przyrody. Za pomocą sztuki ten interdyscyplinarny zespół specjalistów, w tym artystów, programistów, inżynierów, animatorów grafiki komputerowej, matematyków i architektów, dąży do poznania relacji pomiędzy własnym „ja” a światem oraz nowych sposobów postrzegania świata.

Aby zrozumieć otaczający nas świat, dzielimy go na niezależne całości o widzialnych granicach. teamLab stawia sobie za cel przekraczanie tych granic naszego postrzegania świata, relacji pomiędzy własnym „ja” a światem i ciągłości czasu. Wszystko istnieje w ciągłym, kruchym, ale cudownym trwaniu życia, które nie ma granic.

Wystawy teamLab zostały zaprezentowane w wielu miastach świata, między innymi w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Singapurze, Dolinie Krzemowej, Pekinie oraz Melbourne. Muzea i stałe wystawy na dużą skalę teamLab obejmują teamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio, teamLab Borderless Shanghai, teamLab SuperNature Macao oraz teamLab Massless Beijing, a kolejne wystawy są planowane w Abu Zabi, Hamburgu, Dżeddzie i Utrechcie.

Prace teamLab są prezentowane na wystawach stałych w Museum of Contemporary Art w Los Angeles, Art Gallery of New South Wales w Sydney; Art Gallery of South Australia w Adelaide; Asian Art Museum w San Francisco; Asia Society Museum w Nowym Jorku; Borusan Contemporary Art Collection w Stambule; National Gallery of Victoria w Melbourne i Amos Rex w Helsinkach.

teamLab jest reprezentowany przez Pace Gallery, Martin Browne Contemporary oraz Ikkan Art.

teamLab: https://www.teamlab.art/

Instagram: https://instagram.com/teamlab/

Facebook: https://www.facebook.com/teamLab.inc

Twitter: https://twitter.com/teamLab_net

YouTube: https://www.youtube.com/c/teamLabART

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230830034094/pl/.

Źródło: PLANETS Co., Ltd.

KONTAKT:

Dział Public Relations

PLANETS Co., Ltd.

e-mail: pr-info@planets.art

wywiady: https://forms.gle/fAtnDKLpQKFME6XR9

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.09.2023, 14:33
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii