Newsletter

Ostrowiec Świętokrzyski: Mecz na Narodowe Święto Niepodległości

07.11.2022, 08:03aktualizacja: 07.11.2022, 11:07

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
Fot. UM Ostrowiec Świętokrzyski
W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada o godz. 16:00 Stadion KSZO przy ul. Świętokrzyskiej będzie miejscem towarzyskiego meczu piłki nożnej kobiecych reprezentacji Polski oraz Rumunii.

Dla podopiecznych selekcjonerki Niny Patalon (jedyna polska trenerka posiadająca licencję UEFA PRO) listopadowe zgrupowanie będzie ostatnim w tym roku. Warto podkreślić, że w październiku biało – czerwone w meczach towarzyskich pokonały Maroko wynikiem 4:0  oraz zremisowały z Argentyną 2:2, strzelając w drugiej połowie dwie wyrównujące bramki.

Na konferencji prasowej związanej z tym wydarzeniem wypowiedział się Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

To ważne, że Polski Związek Piłki Nożnej docenił potencjał naszego stadionu w organizacji tego spotkania, oraz że mecz odbędzie się w wyjątkowym dniu Narodowego Święta Niepodległości. Nasi mieszkańcy potrzebują wydarzeń sportowych na bardzo dobrze przygotowanym obiekcie sportowym i cieszę się, że jesteśmy w stanie im to zapewnić. Dzięki wspólnej pracy miejskich instytucji możemy być dumnym miejscem spotkań sportowych o charakterze międzynarodowym.
Swoje stanowisko przedstawił również Prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Mirosław Malinowski.

Zależało nam na tym, by ziemia świętokrzyska mogła być areną sportowych emocji. Odbyłem rozmowę telefoniczną z Panem Prezydentem i szybko udało nam się uzgodnić możliwość rozegrania meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Na spotkaniu obecne również były zawodniczki Klubu Piłkarskiego KSZO: Amelia Bień – kapitan drużyny oraz pomocnik, Patrycja Szymańska – napastnik, a także Weronika Zienkowska – bramkarz. Wspólnie zachęcały do kibicowania i wspierania zawodniczek w nadchodzącym meczu.

Podczas konferencji Prezydent wręczył Prezesowi plakat, celem zebrania podpisów reprezentantek. W późniejszym terminie plakat zostanie oprawiony i przekazany na aukcję WOŚP.

W listopadowym spotkaniu Ostrowiec Świętokrzyski będzie gościł gwiazdy polskiej piłki nożnej kobiet. Grać będzie Ewa Pajor, mistrzyni Niemiec z VfL Wolfsburg i najskuteczniejsza zawodniczka w historii kobiecej reprezentacji Polski (52 gole w 72 spotkaniach), Weronika Zawistowska, wypożyczona aktualnie z Bayernu Monachium do FC Koeln oraz Małgorzata Mesjasz występującej na co dzień we włoskim AC Milan.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.11.2022, 08:03
Źródło informacji Ostrowiec Świętokrzyski
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.